Reklama

Sołtysi chcą więcej zarabiać

11/04/2017 13:42
"Chcemy, by nasze zarobki były wyższe. Mamy dużo obowiązków, a pensja jest marna". Uważają sołtysi z gminy Nowodwór. Na biurko wójta Ryszarda Piotrowskiego trafiło w tej sprawie pismo. Sołtysi zwracają się w nim o podwyżkę. - Uważam, że powinniśmy więcej zarabiać, bo mamy sporo obowiązków. Dieta za sesje powinna pójść w górę - mówi Halina Syta, sołtys Lenda Wielkiego, która przygotowała petycję. Sołtysi otrzymują 80 zł za udział w sesji rady gminy. - Ta kwota powinna wzrosnąć przynajmniej do 100 zł - uważa Barbara Pioterczak, sołtys Grabowa Szlacheckiego. Oprócz pieniędzy za sesje, sołtysi zarabiają też na podatkach. Dostają 10% od zebranych podatków. - W piśmie poprosiliśmy też o podniesienie procentu od zebranych opłat - dodaje pani Barbara.  Sprawę rozstrzygną radni. - Na kolejnej sesji rady gminy zostanie poruszony ten problem - wyjaśnia wójt Ryszard Piotrowski. Sesja planowana jest pod koniec kwietnia.

Więcej można przeczytać w papierowym wydaniu "Twojego Głosu".

 
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości