Od 1 lipca 2013 roku właścicielami śmieci są gminy i to one muszą zorganizować ich odbiór. Każdy mieszkaniec musi płacić tzw. podatek śmieciowy. Opłata śmieciowa nie jest uzależniona od objętości odpadów, jak było do końca czerwca 2013, ale od liczby osób w gospodarstwie domowym. Jak się okazuje, w większości gmin wzrastają opłaty, głównie ze względu na coraz wyższe wymagania stawiane samorządom odnośnie ochrony środowiska.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze