Reklama

Sprawdź co Kaczyński zabrał z Ryk i co obiecał

Prezes Prawa i Sprawiedliwości gościł w Rykach. Choć głównym celem wizyty była kampania wyborcza do PE, to nie zabrakło również rozmów o szpitalu i PKS-ie

Ryki Kaczyński wybrał na miejsce konferencji prasowej. Choć natura przywitała prezesa ulewą i gradobiciem, to po spotkaniu lider PiS odjeżdżał w dobrym humorze. Zachęcał do udziału w niedzielnych wyborach. - To jest pierwszy krok w marszu, który obejmuje wybory europejskie, parlamentarne na jesieni, no i wreszcie wybory prezydenckie w przyszłym roku - mówił lider PiS.

Na owoce tego spotkania liczą również nasi samorządowcy. Oprócz konferencji z dziennikarzami, na której prezes Kaczyński sporo miejsca poświęcił kwestiom gospodarczym i  realizowanym przez PiS programom prospołecznym, znalazł również czas na rozmowę o lokalnych bolączkach.

Reklama

- Poinformowaliśmy prezesa o sytuacji z ryckim szpitalem - mówi starosta Dariusz Szczygielski. Prezes poprosił o złożenie pisma do jego biura poselskiego. - Każda pomoc jest dla nas ważna. Z każdej strony. Im tego będzie więcej, tym lepiej dla naszych mieszkańców i szpitala - mówi starosta.

Prezes chwali gminę

Na spotkaniu z samorządowcami Kaczyński wspominał wcześniejsze wizyty w Rykach. - Przyjeżdżał m.in. kilkanaście lat temu, kiedy powstawały tu struktury PiS - przypomina Szczygielski.

Podczas konferencji prezes PiS nie omieszkał pochwalić władz Ryk. - To jest specjalna gmina. Bodajże jako jedyna w Polsce wykupiła część upadłego puławskiego PKS i finansuje w tej okolicy kursy - mówił Kaczyński do dziennikarzy w kontekście planów rządu o odbudowie zlikwidowanych połączeń. Burmistrz Jarosław Żaczek zachęcał lidera partii rządzącej do próby wdrożenia programu pilotażowego. - W naszym przypadku liczymy na dopłaty do nierentownych linii zgodnie z ustawą, ale gdyby była taka możliwość, to również na wsparcie wymiany taboru. Co dostaniemy, to się okaże - mówi burmistrz Żaczek. Wkrótce do Warszawy ma trafić raport o sytuacji ryckiego PKS i zapotrzebowaniu. Póki co prezes Kaczyński wyjechał z prezentem od burmistrza Żaczka. To obraz  przedstawiający panoramę Ryk. - Na pewno będę chciał tu przyjechać kolejny raz - zapowiada Jarosław Kaczyński.

Reklama

 

Zbigniew Jończyk

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości