Reklama

Stężyca będzie miała nową ulicę Królewską

Blisko 900 tys. zł otrzymała gmina Stężyca na przebudowę ulicy Królewskiej. Cała inwestycja ma kosztować ponad 1,7 mln zł

Samorząd już od paru lat stara się pozyskać środki z zewnątrz na przebudowę ulicy. Bez powodzenia. Do teraz. - Dzisiaj (7 maja) dostałem pismo od wojewody lubelskiego o przyznaniu dofinansowania - oznajmia wójt Zbigniew Chlaściak. Pieniądze będą pochodziły z Funduszu Dróg Samorządowych. Po ogłoszeniu listy zadań zatwierdzonych do dofinansowania gmina Stężyca znalazła się na 11. miejscu listy rezerwowej. - Poinformowano nas, że pojawiły się oszczędności i "wciągają" nas na listę podstawową - dodaje wójt.

Ulica Królewska ma 761 metrów długości. Koszt jej remontu szacowany jest na ok. 1,8 mln zł. Zbyt duży do udźwignięcia przez gminę, dlatego samorządowcy starali się o dofinansowanie drogi prowadzącej do głównych instytucji gminy z budżetu państwa, w ramach tzw. schetynówek. W projekcie zaplanowano przebudowę nawierzchni, budowę kanalizacji burzowej, obustronnych chodników, wyniesionych przejść dla pieszych przy ośrodku zdrowia i aptece, przystanek autobusowy przy szkole.

Reklama

Mniej szczęścia miały pozostałe nasze samorządy, które również składały wniosek o środki z FDS. - Według moich informacji są to wnioski, które były złożone w ub.r. do tzw schetynówek, zostały ocenione, ale nie otrzymały dofinansowania. My czekamy na ocenę nowo złożonych wniosków, w tym również naszego na ulice w sołectwie Działki w Rykach - mówi burmistrz Jarosław Żaczek. - Myślę, że mamy szansę, bo jak na razie została rozdysponowana część środków z FDS (ok.132 mln zł). - dodaje burmistrz. Według wcześniejszych zapowiedzi do wzięcia w tym roku jest prawie 338 mln zł. A w sumie ponad 426 mln zł.

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2019-05-07 21:04:41

    mam nadzieje ze nie wytna drzew ktore tej ulicy towarzysza od dziesiatek lat?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2019-05-08 08:32:46

    Drzewa te są stare, z wypróchnieniami a korzenie niszczą chodnik. Nic nie jest w przyrodzie wieczne. Wyciąć i nasadzić nowe

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2019-05-08 10:34:30

    Pewnie nie będzie drzew i krawężników bielonych. To jest cały urok tej ulicy.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości