Umowa na budowę obwodnicy podpisana. Koszt 6-kilometrowej trasy wyniesie 55,6 mln zł
Przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie oraz firmy "Strabag" podpisali w środę (9 października) umowę na budowę obwodnicy. ZDW zabezpieczył na inwestycję 55,6 mln zł. W tej chwili budowlańcy czekają na przekazanie placu budowy i od razu rozpoczną prace. Zgodnie z planem w tym roku zostanie przygotowany teren, a w roku następnym ruszy budowa. Nowa trasa będzie zaczynać się przed samą Stężycą. Jadąc od strony Dęblina na nowy odcinek wjedziemy kilkaset metrów po minięciu zjazdu w kierunku Nadwiślanki. Zostanie on poprowadzony prosto, aż do skrzyżowania z ul. Rokicką. Następnie obwodnica odbije w prawo i przed miejscowością Brzeźce połączy się ze starą nitką drogi wojewódzkiej nr 801. Obwodnica Stężycy jest pierwszym etapem rozbudowy Nadwiślanki na odcinku od skrzyżowania z drogą ekspresową S12 w Puławach do granicy z województwem mazowieckim. Prace mają zakończyć się do 30 października 2020 roku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze