Reklama

Stężyca: Kierowcy w przyszłym roku ominą miejscowość

Umowa na budowę obwodnicy podpisana. Koszt 6-kilometrowej trasy wyniesie 55,6 mln zł

Przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie oraz firmy "Strabag" podpisali w środę (9 października) umowę na  budowę obwodnicy. ZDW zabezpieczył na inwestycję 55,6 mln zł. W tej chwili budowlańcy czekają na przekazanie placu budowy i od razu rozpoczną prace. Zgodnie z planem w tym roku zostanie przygotowany teren, a w roku następnym ruszy budowa. Nowa trasa będzie zaczynać się przed samą Stężycą. Jadąc od strony Dęblina na nowy odcinek wjedziemy kilkaset metrów po minięciu zjazdu w kierunku Nadwiślanki. Zostanie on poprowadzony prosto, aż do skrzyżowania z ul. Rokicką. Następnie obwodnica odbije w prawo i przed miejscowością Brzeźce połączy się ze starą nitką drogi wojewódzkiej nr 801. Obwodnica Stężycy jest pierwszym etapem rozbudowy Nadwiślanki na odcinku od skrzyżowania z drogą ekspresową S12 w Puławach do granicy z województwem mazowieckim. Prace mają zakończyć się do 30 października 2020 roku.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości