W gminie Stężyca zakończyła się dystrybucja węgla po preferencyjnych cenach. Okazało się, że nie wszyscy otrzymali opał. Zabrakło ponad 570 ton
- Rozprowadziliśmy cały surowiec, który otrzymaliśmy w 2022 roku. Podpisaliśmy umowę z PGG S.A. na dostawę 950 ton do końca 2022 r. Otrzymaliśmy 378 ton węgla oraz 26,22 ton ekogroszku. Zainteresowanie jest ogromne, gdyż zostało złożonych niemal 800 wniosków. Kilkaset osób musi uzbroić się w cierpliwość. Nie wiemy, kiedy otrzymamy kolejną dostawę - mówi Grażyna Domańska.
Jak przyznaje zastępca wójta gminy Stężyca, do końca roku można było otrzymać 1500 kg węgla na gospodarstwo. Tyle samo będzie przysługiwać w tym roku. Tona kosztowała 1900 zł. Dystrybucja odbywała się za pośrednictwem firmy Tadeusza Szymajdy z Dęblina, która jest w Centralnej Bazie Kwalifikowanych Dostawców. Można było odebrać towar samemu lub za dodatkową opłatą zamówić dostawę pod wskazany adres.
Gmina Stężyca zakończyła dystrybucję węgla otrzymanego z Kopalni Węgla Kamiennego Piast - Ziemowit (orzech), Kopalni Węgla Kamiennego Ziemowit (ekogroszek) oraz Kopalni Węgla Kamiennego Jankowice (orzech) otrzymanego w 2022 r.
Obecnie samorząd czeka na ofertę z PGG S.A. oraz na zwiększenie wolumenu zakupu węgla.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze