Na 4 maja przypada Międzynarodowy Dzień Strażaka. Z tej okazji młodsze grupy przedszkolne z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stężycy odwiedziły remizę strażacką OSP-KSRG Stężyca.
Dzieci miały okazję zwiedzić całą remizę strażacką i obejrzeć z bliska wyposażenie, jakim posługują się w swojej pracy strażacy. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Zapoznały się z ciekawostkami i obowiązkami związanymi ze służbą w Straży Pożarnej. Dowiedziały się, w jaki sposób strażacy informowani są o zdarzeniach, jak wyruszają do akcji oraz jak wyglądają ich stroje.
Strażacy udzielili także lekcji o przestrzeganiu zakazów, zachowaniu bezpieczeństwa w trakcie takich zdarzeń jak pożar, burza czy wypadek oraz o okolicznościach, w jakich można wzywać straż pożarną. Lekcja miała na celu uporządkowanie i utrwalenie wiedzy dzieci oraz kształtowanie odpowiednich postaw w obliczu zagrożenia.
Największe wrażenie na dzieciach wywarł wóz strażacki, do którego każdy miał szansę wejść i dokładnie obejrzeć od środka. Zwiedzaniu wozu towarzyszyły dźwięki syren strażackich. Na koniec spotkania strażacy zaprezentowali także działanie węża strażackiego.
Fot. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stężycy
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze