Wójt gminy Stężyca Zbigniew Chlaściak zaprasza mieszkańców do wspólnego świętowania Święta Konstytucji 3 Maja. Uroczystości odbędą się w centrum gminy i będą miały charakter patriotyczny.
Obchody rozpoczną się o godzinie 11:00 zbiórką delegacji przed Pomnikiem Bohaterów Ziemi Stężyckiej, po czym uczestnicy wspólnie odśpiewają hymn państwowy. W programie przewidziano wystąpienie okolicznościowe oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem.
O godzinie 11:30 w kościele pw. św. Marcina Biskupa odbędzie się msza święta.
Organizatorzy zachęcają mieszkańców do udziału w wydarzeniu i wspólnego uczczenia jednego z najważniejszych świąt w polskiej histori.
Święto Konstytucji 3 Maja upamiętnia uchwalenie Konstytucji z 1791 roku, uznawanej za pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną ustawę zasadniczą.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze