Reklama

Strajk nauczycieli w Rykach. Wuefista szczerze o swoich zarobkach

Puste korytarze, sale i szatnie. Na drzwiach plakat z napisem: "Protest". Dwie największe ryckie szkoły przystąpiły do strajku. Twój Głos rozmawiał z protestującymi

Poniedziałek 8 kwietnia. Jesteśmy w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mariana Osińskiego. - Nadzieję na porozumienie straciłem już w piątek - zdradza Andrzej Opieka. Spotykamy go w towarzystwie Alicji Zając. Opieka od 20 lat uczy wychowania fizycznego. Mówi, że zarabia 2.800 zł na rękę. Alicja Zając jest matematyczką. Przy tablicy od ponad 30 lat. Zarabia porównywalnie tyle, co kolega.  

Dziś oboje dyżurują przy wejściu do szkoły. Ich koleżanki i koledzy zgromadzili się w jednej z sal. - Są w pracy w szkole, ale nie wykonują pracy - precyzuje Opieka. Obok niego na stole leży lista z nazwiskami nauczycieli, którzy przystąpili do strajku. Do godziny 9. wpisało się na nią 24 pedagogów. W czasie naszej rozmowy dopisują się kolejni.

Reklama

W naszej szkole strajkujemy solidarnie. Nieważne czy ktoś jest związkowcem, czy nie - dorzuca Alicja Zając.

 

Więcej w papierowym wydaniu Twojego Głosu

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2019-04-11 07:07:42

    Strajkujecie nie zarabiacie !!! Słuchacie się komunisty Broniarza i POwskiego złodziejstwa to niech oni wam płacą za te dni strajku !!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2019-04-11 08:34:12

    Racja masz rację to Po złodzieje a ten broniarz to kawał sk....a ryja bym mu obił porządnie.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2019-04-11 08:34:41

    Racja masz rację to Po złodzieje a ten broniarz to kawał sk....a ryja bym mu obił porządnie.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości