Puste korytarze, sale i szatnie. Na drzwiach plakat z napisem: "Protest". Dwie największe ryckie szkoły przystąpiły do strajku. Twój Głos rozmawiał z protestującymi
Poniedziałek 8 kwietnia. Jesteśmy w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mariana Osińskiego. - Nadzieję na porozumienie straciłem już w piątek - zdradza Andrzej Opieka. Spotykamy go w towarzystwie Alicji Zając. Opieka od 20 lat uczy wychowania fizycznego. Mówi, że zarabia 2.800 zł na rękę. Alicja Zając jest matematyczką. Przy tablicy od ponad 30 lat. Zarabia porównywalnie tyle, co kolega.
Dziś oboje dyżurują przy wejściu do szkoły. Ich koleżanki i koledzy zgromadzili się w jednej z sal. - Są w pracy w szkole, ale nie wykonują pracy - precyzuje Opieka. Obok niego na stole leży lista z nazwiskami nauczycieli, którzy przystąpili do strajku. Do godziny 9. wpisało się na nią 24 pedagogów. W czasie naszej rozmowy dopisują się kolejni.
- W naszej szkole strajkujemy solidarnie. Nieważne czy ktoś jest związkowcem, czy nie - dorzuca Alicja Zając.
Więcej w papierowym wydaniu Twojego Głosu
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Strajkujecie nie zarabiacie !!! Słuchacie się komunisty Broniarza i POwskiego złodziejstwa to niech oni wam płacą za te dni strajku !!!
Racja masz rację to Po złodzieje a ten broniarz to kawał sk....a ryja bym mu obił porządnie.
Racja masz rację to Po złodzieje a ten broniarz to kawał sk....a ryja bym mu obił porządnie.
2800 na rękę to poproszę podzielić przez ilość godzin w miesiącu to ile wychodzi Panu Opiece stawka godzinowa??? No ile, ile??????
Popieram Nauczycieli. Walczcie o swoje. Policjanci i górnicy swoje wywalczyli i nie było problemu (elektorat PIS). Wiemy że kasa jest. 5 Kaczora to nowe kilkadziesiąt milionów wydatków na przepustwo wyborcze. Nauczyciele i pracownicy sądów nie zasługują bo są bardziej antyPISowscy. Oto prawo i sprawiedliwość po nowemu.
Nauczyciele Walczcie o Swoje!!!! Precz z Pisokomuna¡!!!!
Jestem nauczycielem z wyksztalcenia. Nie pracuje w zawodzie bo nie mam znajomosci a tam skad jestem tylko tak mozna dostac prace. Nie zrazam sie szukam dalej.pracuje z dziecmi niepelnosprawnymi w niedziele i swieta w dzien i w nocy. Zarabiam 1700 zlotych za 40 godzin w tygodniu. Moja znajoma w szkolnictwie specjalnym pracuje na piltota etatu z tymi samymi dziecmi czyli 27 gidzin. Zarabia 5200 zlitych. Zamienimy sie.
Kapitał intelektualny Gościa przeliczającego pieniądze P. Opieki poraża pustostanem. Wszyscy wiedzą (poza tym Gościem), że praca naczyciela to dużo, dużo więcej godzin pracy niż obiegowe -w nie mającym wyobraźni społeczeństwie -18 godzin pensum. Jesteś żałośnie niedoedukowany!
Jak komuś nie pasuje że za mało zarabia, to niech się zatrudni w prywatnej szkole, a nie uczestniczy w jakichś przepychankach politycznych.
Strajkujecie nie zarabiacie !!! Słuchacie się komunisty Broniarza i POwskiego złodziejstwa to niech oni wam płacą za te dni strajku !!!
Racja masz rację to Po złodzieje a ten broniarz to kawał sk....a ryja bym mu obił porządnie.
Racja masz rację to Po złodzieje a ten broniarz to kawał sk....a ryja bym mu obił porządnie.