- Nie będziemy zwlekać z organizacją zebrań, jak tylko pozwolą na to warunki sanitarne, będziemy je przeprowadzać - zapowiada Jarosław Żaczek
Początek roku zwykle, to również czas na zebrania sprawozdawcze w jednostkach OSP. W tym roku miałyby być wyjątkowe, bo oprócz sprawozdań z działalności za ostatnie 12 miesięcy, druhowie mieli wybierać w poszczególnych jednostkach swoje nowe władze. Mimo, że kadencja mija, wyborów nie było jeszcze w żadnej jednostce. Wszystko przez panującą pandemie i zakaz zgromadzeń. Dotychczasowi prezesi pozostają na swoich funkcjach, przynajmniej do czasu nowych wyborów.
Oddział Wojewódzki Związku OSP w Lublinie przesłał do gminy nowe wytyczne, w których wskazuje terminy przeprowadzenia zebrań. W poprzednich latach takie zebranie odbywały się w pierwszym kwartale. Teraz ten termin został wydłużony do końca września br.
- Nie będziemy zwlekać z organizacją zebrań, jak tylko pozwolą na to warunki sanitarne, będziemy je przeprowadzać - zapowiada burmistrz Jarosław Żaczek, który jest jednocześnie prezesem gminnego związku OSP w Rykach. W gminie funkcjonuje 16 jednostek OSP, w tym cztery z nich jest w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczy
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
OSP tez już będą polityczne///??? jaki one mają kręgosłup w naszej gminie ???
A wasz generał Władek Pawlaczek?To jest upokorzenie OSP. Nic nie mówisz?
OSP tez już będą polityczne///??? jaki one mają kręgosłup w naszej gminie ???
A wasz generał Władek Pawlaczek?To jest upokorzenie OSP. Nic nie mówisz?