Reklama

Strażacy pojechali do szkoły w Leopoldowie

Mówili m.in. o zagrożeniu jakie niesie tlenek węgla i w jaki sposób można się chronić przed nim instalując w domu czujnik

W ramach stałej współpracy z miejscową szkołą w ostatnią środę druhowie z OSP Leopoldów przyjechali wozem strażackim na spotkanie z uczniami najstarszych klas podstawówki. Celem było omówienie, czym oprócz akcji ratowniczo gaśniczych zajmuje się Ochotnicza Straż Porażana. Druhowie zaprezentowali też posiadane wyposażenia, uczyli jak reagować na najczęściej spotykane zagrożenia oraz prawidłowo udzielać pomocy.

- Średnio dwa razy w roku szkolnym spotykamy się z uczniami ZPO Leopoldów. Jesienią skupiamy się na poważniejszych tematach ze starszą młodzieżą, natomiast w okresie końca roku szkolnego dołączają do nas młodsze dzieci i przedszkolaki - mówi Marin Opaliński. - W ten sposób chcemy od najmłodszych lat uczyć prawidłowych postaw i zachowań, a także niejako zachęcić zarówno chłopców, jak i dziewczęta do wstąpienia w nasze szeregi - dodaje.

Reklama

 

 

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Rysiek - niezalogowany 2019-11-20 19:35:41

    To tranzakcja wjązana najpierw Pan starszy u strażaków, a później strażacy u państwa młodszych

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Stefan - niezalogowany 2019-11-21 21:55:20

    jakimi wozami , na zdjęciach żadnych wozów nie widać tylko zniechęcone dzieci .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości