Reklama

Strażacy powitają nowy wóz

Już dziś nadejdzie ten wymarzony moment. 27 października w godzinach popołudniowych do jednostki OSP Leopoldów trafi nowy samochód ratowniczo-gaśniczy

Powitanie pojazdu jest planowane w środę około godz. 18:30. Przy dźwięku syren pojazd wjedzie na teren przed remizą. Wraz z powitaniem strażacy zaprezentują mieszkańcom swój nowy nabytek. Dlatego druhowie liczą na obecność wszystkich sympatyków jednostki.

Zakup samochodu został zrealizowany przy dofinansowaniu: Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  oraz Funduszu Wojewódzkiego, dotacji Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, środków pochodzących z odpisów z firm ubezpieczeniowych. 200 tys. zł na ten cel w swoim budżecie zabezpieczyła również gmina Ryki. 

Reklama

Zakup nowego pojazdu dla OSP w Leopoldowie był konieczny. Jednostka jest jedną z czterech na terenie gminy Ryki, która działa w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Jako jedyna dotychczas nie posiadała nowoczesnego wozu bojowego. Jest jedną z prężniej działających jednostek w powiecie. W ubiegłym roku tutejsi ochotnicy wyjeżdżali blisko 60 razy do różnych akcji.

Zakupiony samochód na pewno będzie dumą strażaków. Jest jednym z nowocześniejszych pojazdów w województwie. Został zbudowany na podwoziu Scanii P370 z serii XT (wersja premium). Zabudowę wykonała firma SZCZĘŚNIAK.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości