Już dziś nadejdzie ten wymarzony moment. 27 października w godzinach popołudniowych do jednostki OSP Leopoldów trafi nowy samochód ratowniczo-gaśniczy
Powitanie pojazdu jest planowane w środę około godz. 18:30. Przy dźwięku syren pojazd wjedzie na teren przed remizą. Wraz z powitaniem strażacy zaprezentują mieszkańcom swój nowy nabytek. Dlatego druhowie liczą na obecność wszystkich sympatyków jednostki.
Zakup samochodu został zrealizowany przy dofinansowaniu: Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Funduszu Wojewódzkiego, dotacji Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, środków pochodzących z odpisów z firm ubezpieczeniowych. 200 tys. zł na ten cel w swoim budżecie zabezpieczyła również gmina Ryki.
Zakup nowego pojazdu dla OSP w Leopoldowie był konieczny. Jednostka jest jedną z czterech na terenie gminy Ryki, która działa w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym. Jako jedyna dotychczas nie posiadała nowoczesnego wozu bojowego. Jest jedną z prężniej działających jednostek w powiecie. W ubiegłym roku tutejsi ochotnicy wyjeżdżali blisko 60 razy do różnych akcji.
Zakupiony samochód na pewno będzie dumą strażaków. Jest jednym z nowocześniejszych pojazdów w województwie. Został zbudowany na podwoziu Scanii P370 z serii XT (wersja premium). Zabudowę wykonała firma SZCZĘŚNIAK.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze