Reklama

Strażacy wzięli udział w warsztatach ratowniczych

Wypadek komunikacyjny i pożar. M.in. z tymi zadaniami zmierzyli się strażacy z jednostek OSP włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego

W dniach 27 i 28 października Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w przeprowadziła ćwiczenia zgrywające. – Miały one charakter „warsztatów ratowniczych”, podczas których jednostki OSP włączone do KSRG realizowały wyznaczone zadania operacyjno-techniczne składające się z trzech epizodów – informuje mł. bryg. Jarosław Lasek.

Pierwszym zadaniem była budowa układu pompowo-wężowego zaopatrzenia wodnego. Drugi epizod to wypadek komunikacyjny, w którym strażacy doskonalili umiejętność posługiwania się narzędziami hydraulicznymi oraz udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Reklama

Epizod trzeci składał się z dwóch etapów: pożaru, podczas którego ratownicy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych oraz sprawiania drabin pożarniczych przenośnych.

W ćwiczeniach brali udział strażacy z KP PSP w Rykach, OSP Brzeziny, OSP Stężyca, OSP Pawłowice, OSP Ryki, OSP Leopoldów, OSP Rososz, OSP Stary Bazanów, OSP Kłoczew, OSP Wylezin, OSP Janopol, OSP Ułęż, OSP Zosin, OSP Grabów Rycki, OSP Grabów Szlachecki i OSP Dęblin-Masów.

– Po każdym dniu ćwiczeń było podsumowanie, na którym funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej omówili przećwiczone założenia – dodaje rzecznik straży.

Reklama

 

 

źródło i zdjęcia: KP PSP Ryki

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości