Turniej halowej piłki nożnej strażaków PSP zgromadził 18 drużyn z całego województwa lubelskiego. Drużyna KP PSP Ryki wygrała grupę, pokonując m.in. Łęczną i Chełm, by ostatecznie zdobyć brązowy medal. Najlepszym bramkarzem został kierownik drużyny, st. kpt. Karol Filipek, a zawodnicy z Ryk potwierdzili swą pozycję w czołówce województwa.
We wtorek, 24 lutego, w Tomaszowie Lubelskim odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Strażaków PSP w halowej piłce nożnej. Zawody rozegrano na halach sportowych I i II Liceum Ogólnokształcącego.
Do turnieju zgłosiło się 18 drużyn z komend powiatowych i miejskich województwa lubelskiego. Zawodników podzielono na cztery grupy, z których do fazy pucharowej wychodziły po dwie najlepsze drużyny. Po fazie grupowej rozegrano ćwierćfinały, półfinały oraz finał.
Komenda Powiatowa PSP w Rykach trafiła do grupy D, gdzie grała z zespołami KP PSP Łęczna, KP PSP Krasnystaw i KM PSP Chełm. Mecze fazy grupowej zakończyły się wynikami:
Drużyna z Ryk zdobyła komplet, 9 punktów, zajęła pierwsze miejsce w grupie i awansowała do fazy pucharowej.
Miejsce I - KM PSP w Białej Podlaskiej
Miejsce II - KP PSP w Tomaszowie Lubelskim
Miejsce III - KP PSP w Rykach
Miejsce IV - KM PSP w Lublinie
Barwy komendy z Ryk w turnieju reprezentowali:
Najlepszym bramkarzem mistrzostw wybrano st. kpt. Karola Filipka.
Turniej pokazał bardzo dobrą formę strażaków z Ryk i potwierdził, że drużyna należy do ścisłej czołówki województwa w halowej piłce nożnej.
Fot: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Rykach / Facebook
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze