Reklama

Strażacy z Sobieszyna będą świętować

Będzie uroczysta Msza, odznaczenia, defilada i piknik dla wszystkich mieszkańców. W najbliższą niedzielę, 7 lipca, Ochotnicza Straż Pożarna w Sobieszynie będzie obchodziła 110-lecie działalności

Uroczystości rozpoczną się w parafialnym kościele w Sobieszynie o godz. 12:00 Mszą świętą w intencji strażaków. Po mszy nastąpi przemarsz na plac celebry, czyli przed remizę OSP. O godz. 13:30 zaplanowano dalsze, oficjalne ceremonie: złożenie meldunku o gotowości do święta, przegląd pododziałów, podniesienie Flagi państwowej i odegranie Hymnu. Najważniejszym elementem uroczystości będzie oficjalne przekazanie aktu włączającego OSP Sobieszyn do KSRG. Wyróżniający się druhowie otrzymają również odznaczenia. na koniec przewidziana jest defilada i (o godz. 15:00) piknik, a w nim m.in.: koncert orkiestry dętej OSP Ryki, pokazy sprzętu strażackiego, pokazy historyczne gaszenia pożarów oraz występy artystyczne, konkursy, wystawa zabytkowego sprzętu, dmuchana zjeżdżalnia dla dzieci i inne niespodzianki. Zwieńczeniem wydarzenia począwszy od godz. 18:00 będzie zabawa strażacka.

Głównymi organizatorami jubileuszu są: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Rykach i Ochotnicza Straż Pożarna w Sobieszynie. Piknik strażacki sfinansowała zaś gmina Ułęż. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 03/07/2024 10:00
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości