Reklama

Sukces młodych rowerzystów

Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Rykach zajęła II miejsce w wojewódzkim finale Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. To najlepszy wynik w historii szkoły

Drużyna z Ryk w składzie Jagoda Wojtaś, Kacper Wojtaś i Łukasz Ochap wystartowała w kategorii wiekowej 13-15 lat. Do rywalizacji miasteczku ruchu drogowego w Białej Podlaskiej stanęło w tej kategorii 18 drużyn z całego województwa.

Podobnie jak w minionych latach, rywalizacja odbywała się w następujących konkurencjach: znajomość przepisów ruchu drogowego (test składający się z 25 pytań), test – pierwszeństwo przejazdu na skrzyżowaniach różnego typu (10 pytań), udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, jazda po miasteczku ruchu. Ze względu na złe warunki pogodowe odwołana została jazda rowerem po torze sprawnościowym. Młodzi zawodnicy z Ryk poradzili sobie świetnie. Zajęli II miejsce w swojej stawce. II miejsce w województwie to najlepszy wynik w historii szkoły.

Reklama

Celem konkursu jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym oraz kulturalnego i bezpiecznego zachowania na drodze.

Wicemistrzowie za swoje osiągnięcie otrzymali pamiątkowy puchar ufundowany przez Marszałka Województwa Lubelskiego oraz nagrody indywidualne w postaci elektrycznych deskorolek. Opiekunami drużyny byli: nauczycielka  Agnieszka Gąska i Krzysztof Sadura (emerytowany nauczyciel SP nr 2).

 

(fot. SP nr 2 w Rykach)

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości