Reklama

Sukces uczniów w ogólnopolskim konkursie diagnostyki laboratoryjnej

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Rykach pokazali doskonałą wiedzę w etapie okręgowym konkursu LabTest. Julia Polak awansowała do finału ogólnopolskiego, zajmując pierwsze miejsce. To ogromny sukces młodzieży, który otwiera nowe możliwości rozwoju w medycynie i naukach przyrodniczych.

Duży sukces uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Rykach. Młodzież wzięła udział w etapie okręgowym Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Diagnostyce Laboratoryjnej LabTest. Jedna z uczennic awansowała do finału ogólnopolskiego.

Etap okręgowy konkursu odbył się 7 marca. Szkołę z Ryk reprezentowali: Jan Rusa, Gabriela Staniak, Julia Polak oraz Gabriela Krupa. Uczniowie osiągnęli bardzo dobre wyniki i wykazali się dużą wiedzą z zakresu diagnostyki laboratoryjnej, co przełożyło się na wysokie lokaty w klasyfikacji.

Reklama

Najlepszy wynik zdobyła Julia Polak, która zajęła pierwsze miejsce w etapie okręgowym i dzięki temu awansowała do etapu ogólnopolskiego konkursu.

Drugie miejsce zajęła Gabriela Krupa.

Szkoła pogratulowała wszystkim uczestnikom udziału i osiągniętych wyników. Szczególne gratulacje skierowano do Julii Polak oraz życzenia powodzenia w kolejnym etapie konkursu, gdzie rywalizacja będzie jeszcze bardziej wymagająca.

Konkurs LabTest sprawdza wiedzę uczniów z zakresu diagnostyki laboratoryjnej. Uczestnicy muszą wykazać się znajomością zagadnień związanych z badaniami laboratoryjnymi oraz pracą w laboratorium. Dla wielu młodych osób jest to też okazja do rozwijania zainteresowań związanych z medycyną i naukami przyrodniczymi.

Reklama

Fot: I LO im. Marii Skłodowskiej Curie w Rykach / Facebook

Źródło: I LO im. Marii Skłodowskiej Curie w Rykach Aktualizacja: 09/03/2026 12:34
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości