Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Rykach pokazali doskonałą wiedzę w etapie okręgowym konkursu LabTest. Julia Polak awansowała do finału ogólnopolskiego, zajmując pierwsze miejsce. To ogromny sukces młodzieży, który otwiera nowe możliwości rozwoju w medycynie i naukach przyrodniczych.
Duży sukces uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Rykach. Młodzież wzięła udział w etapie okręgowym Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Diagnostyce Laboratoryjnej LabTest. Jedna z uczennic awansowała do finału ogólnopolskiego.
Etap okręgowy konkursu odbył się 7 marca. Szkołę z Ryk reprezentowali: Jan Rusa, Gabriela Staniak, Julia Polak oraz Gabriela Krupa. Uczniowie osiągnęli bardzo dobre wyniki i wykazali się dużą wiedzą z zakresu diagnostyki laboratoryjnej, co przełożyło się na wysokie lokaty w klasyfikacji.
Najlepszy wynik zdobyła Julia Polak, która zajęła pierwsze miejsce w etapie okręgowym i dzięki temu awansowała do etapu ogólnopolskiego konkursu.
Drugie miejsce zajęła Gabriela Krupa.
Szkoła pogratulowała wszystkim uczestnikom udziału i osiągniętych wyników. Szczególne gratulacje skierowano do Julii Polak oraz życzenia powodzenia w kolejnym etapie konkursu, gdzie rywalizacja będzie jeszcze bardziej wymagająca.
Konkurs LabTest sprawdza wiedzę uczniów z zakresu diagnostyki laboratoryjnej. Uczestnicy muszą wykazać się znajomością zagadnień związanych z badaniami laboratoryjnymi oraz pracą w laboratorium. Dla wielu młodych osób jest to też okazja do rozwijania zainteresowań związanych z medycyną i naukami przyrodniczymi.
Fot: I LO im. Marii Skłodowskiej Curie w Rykach / Facebook
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze