Reklama

Sukces uczniów z Gozda

O zagrożeniach wynikających z pracy w rolnictwie wiedzą niemal wszystko, a przy okazji udowodnili że posiadają talent poetycki. Czworo uczniów ze Szkoły Podstawowej w Goździe zajęły wysokie miejsca w konkursie wojewódzkim

Natalia Jaworska, uczennica kl. VI zdobyła drugie, Magdalena Hejduk z kl. VII - trzecie miejsce, zaś Kinga Sowińska i Artur Hejduk kl. VII zostali wyróżnieni. Takie wyniki dla powiatu przyniosła

III edycja wojewódzkich eliminacji do ogólnopolskiego konkursu na rymowankę o bezpieczeństwie w gospodarstwie rolnym pod hasłem: „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”. Celem zorganizowanej przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego rywalizacji było popularyzowanie wiedzy o zagrożeniach wypadkowych związanych z upadkami osób w gospodarstwach rolnych.

Reklama

Szkoła w Goździe zgłosiła do udziału w konkursie 11 wierszy – rymowanek, z których aż cztery zostały nagrodzone. - Jest to ogromny sukces dla naszych uczniów, rodziców i szkoły z racji tego, że braliśmy udział w konkursie po raz pierwszy – mówi nauczycielka Małgorzata Dziubak.

Uczniowie otrzymali dyplomy i cenne upominki, ufundowane przez KRUS. Przedstawiciele organizatora podczas gali wręczenia nagród podkreślili, że uzyskując tak wysokie noty, młodzież z Gozda została szczególnie wyróżniona. W całym konkursie uczestniczyło bowiem 88 szkół, z których nadesłanych zostało 192 prac. - Dlatego jesteśmy szczególnie dumni. Te nagrody na pewno będą motywacją do dalszych działań – uważa Diubak.

Reklama

Teraz prace Natalii i Magdy będą brały udział w eliminacjach ogólnopolskich. Uczennice już zostały zaproszone na galę wręczenia nagród, która odbędzie się 20 maja w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości