Przedostatni dzień Misji Ewangelizacyjnych w Nowodworze należał do bardzo podniosłych. W sobotę do parafii przybyły Święte Znaki w postaci kopii Obrazu Matki Boskiej Kodeńskiej oraz relikwii Błogosławionych Męczenników Podlaskich. Na ich przywitanie wyszła uroczysta procesja z pasterzem diecezji siedleckiej biskupem Kazimierzem Gurdą
Dziś dobiegły końca Misje Święte w parafii św. Wojciecha w Nowodworze. Na zakończenie został poświęcony nowy krzyż, który stanął przed świątynią. Na długie lata będzie przypominał wszystkim o tym wydarzeniu. Przez cały tydzień wierni gromadzili się w swojej świątyni, aby poprzez modlitwę, rozważania, spowiedź umacniać swoją wiarę. Kulminacyjnym punktem tych wyjątkowych rekolekcji pod przewodnictwem misjonarza ks. Tomasza Bielińskiego było przybycie Obrazu Matki Bożej Kodeńskiej i relikwii błogosławionych Męczenników z Pratulina. W sobotnie popołudnie świątynia znów wypełniła się wiernymi, którzy w procesji wyszli na spotkanie swoich gości. Od granic parafii Nowodwór samochód - kaplica eskortowany był przez strażaków z OSP. U bram kościoła Święte Znaki witał proboszcz ks. Mirosław Rogoźnicki całując obraz oraz relikwiarz. Po wprowadzeniu Świętych Znaków do świątyni w imieniu wszystkich parafian powitali je Piotr i Kinga Rudawscy z Ryczy z dziećmi Julią, Hanią, Weroniką, Eamnuelem i Sarą.
Uroczystościom przewodniczył biskup Kazimierz Gurda, który jak setki parafian przybył na spotkanie z Maryją i błogosławionymi męczennikami z Pratulina. - Chcemy dzisiaj razem z nimi uwielbiać Boga. Są z nami obecni, aby pokazać nam jak blisko my sami jesteśmy Pana Boga. Niebo i Ziemia w każdej Eucharystii łączą się ze sobą. Te znaki, które są tu dziś obecne w sposób szczególny nam tę tajemnicę przybliżają - mówił na wstępie Mszy Św. ordynariusz diecezji siedleckiej.
W trakcie nabożeństwa kilkadziesiąt par odnowiło przyrzeczenia małżeńskie.
Jubileuszowe Misje Ewangelizacyjne są organizowane w każdej parafii z okazji 200-lecia istnienia diecezji siedleckiej. Została powołana 30 czerwca 1818 roku na mocy bulli Ojca Świętego Piusa VII. Na przestrzeni dziesięcioleci znana była jako "Podlaska" lub "Janowska". Pierwotnie stolicą diecezji był Janów Podlaski. Patronami diecezji są święty Szymon Apostoł, święty Juda Tadeusz Apostoł, święty Jozafat Kuncewicz i błogosławieni Męczennicy z Pratulina. Od 2014 r. kościołem siedleckim kieruje biskup Kazimierz Gurda.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze