Świetlica przy ul. 1 Maja w Dęblinie przejdzie gruntowną modernizację. Dzięki inwestycji za ponad 1,6 mln zł, w tym z funduszy europejskich, powstaną nowe przestrzenie dostosowane m.in. do potrzeb osób niepełnosprawnych i seniorów. Remont zaczyna się już wkrótce, by poprawić jakość życia lokalnej społeczności.
Świetlica przy ul. 1 Maja w Dęblinie wkrótce całkowicie się zmieni. W piątek, 20 marca Burmistrz Miasta Dęblin Roman Bytniewski podpisał umowę z wykonawcą na modernizację budynku. To moment startu inwestycji, której celem jest stworzenie nowoczesnej, przyjaznej przestrzeni dla mieszkańców.
- Zmieniamy przestrzeń - zmieniamy jakość życia - mówią przedstawiciele miasta.
W ramach prac remontowych powstaną m.in.:
Świetlica ma być miejscem szczególnie ważnym dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, seniorów oraz mieszkańców z niepełnosprawnościami.
Projekt realizowany jest w ramach Programu „Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027”. Jego całkowita wartość to 1 688 779 zł, z czego 1 043 645 zł pochodzi z funduszy europejskich.
Budowa rusza wkrótce - ekipa remontowa już niedługo wejdzie do budynku i obecny widok świetlicy przestanie być codziennym obrazem dla okolicznych mieszkańców.
Fot: Miasto Dęblin
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze