Dwie piosenki z repertuaru zespołu „Mazowsze” zaśpiewała tak jak w oryginale. Joanna Gąska znalazła się wśród laureatów wojewódzkiej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Jopka
Przesłuchania odbyły się 29 września w siedzibie Polskiego Radia Lublin. Tego dnia redakcyjne Studio im. Budki Suflera gościło ponad 20 uczestników z całej Lubelszczyzny. Wśród nich znalazła się również mieszkanka Ryk znana z wieloletniej miłości do muzyki ludowej.
Mimo, że udział naszej śpiewaczki w tego rodzaju konkursie nie powinien nikogo dziwić, dla niej samej był powodem do niemałego zaskoczenia. - Ten wyjazd do Lublina był dziełem przypadku. Jakiś czas temu dostałam od mojej koleżanki z facebooka (nawet nie pamiętam jej nazwiska) wiadomość z linkiem do tego konkursu – przyznaje pani Joanna. Kobieta o otrzymanej informacji pochwaliła się mężowi. Ten nie mówiąc początkowo nic, dobrze słowa małżonki zapamiętał. Jak się później okazało to on zgłosił panią Joannę do udziału w konkursie. Nieplanowana wizyta pani Joanny w Radiu Lublin była do końca owiana tajemnicą.
Do rywalizacji przystąpiło dużo osób. - Na liście oczekujących byłam przedostania. Myślałam, że nie mam szans, bo na pewno jury szuka jakiegoś młodego głosu – uważa Gąska. Ale bez względu na wszystko, rycka artystka postanowiła wystąpić. Wybrała utwory „Dwa serduszka” i „Łowiczanka”, oczywiście z repertuaru „Mazowsza”. Śpiewaczce akompaniował na harmonii Krzysztof Piątek.
Jak się okazało pani Joanna zachwyciła jurorów i zdobyła pierwsze miejsce w swojej kategorii. Teraz czeka przed nią kolejne wyzwanie. Pod koniec października
wystąpi w finale Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego, który odbędzie się w siedzibie zespołu „Mazowsze” w Otrębusach. Na zwycięzców będą czekały nagrody finansowe oraz szansa na zaśpiewanie z „Mazowszem” podczas koncertu galowego 26 października. Życzymy pani Joannie powodzenia.
Więcej na temat sukcesu naszej śpiewaczki w Lublinie można przeczytać w aktualnym numerze "Twojego Głosu".
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Gratulacje . Miałem też wystartować ale wolę na weselach śpiewać z moim zespołem " Rakieta"
Raz jeszcze gratulacje i powodzenia .Ja za rok z " Rakietą " wystartuję.
Prawdziwy to tylko text,tu!?Nigdy w życiu nie widziałam,większego Photoshop'a.
Gratulacje . Miałem też wystartować ale wolę na weselach śpiewać z moim zespołem " Rakieta"
Raz jeszcze gratulacje i powodzenia .Ja za rok z " Rakietą " wystartuję.
Prawdziwy to tylko text,tu!?Nigdy w życiu nie widziałam,większego Photoshop'a.