Reklama

Szkoła dostała monitor interaktywny

Rewitalizacja parku przy Zespole Placówek Oświatowych w Swatach znalazła się na liście zwycięzców ministerialnego konkursu

Pod koniec listopada Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej opublikowało listę zwycięzców w konkursie „Projekt: Szkoła!" Konkurs dotyczył opracowania przez nauczycieli pomysłu na lokalną inwestycję - w szkole lub najbliższym otoczeniu. Ich zadaniem było przygotowanie projektu zmian korzystnych dla uczniów, kadry dydaktycznej, jak i lokalnej społeczności.

Agnieszka Żaczek z ZPO w Swatach opracowała rewitalizację przyszkolnego parku poprzez małą retencję oraz nasadzenia w celu utrzymania bioróżnorodności. Projekt zakłada montaż zbiorników na deszczówkę i budowę oczka wodnego spełniających rolę retencyjną dla wody opadowej zbieranej z dachu budynku. Elementem projektu jest też wykonanie nasadzeń drzew, krzewów i roślin ozdobnych na terenie parku. Dzięki temu teren zyska walory krajobrazowe i zwiększy się różnorodność biologiczna na jego obszarze.

Reklama

Pomysł nauczycielki został doceniony. Szkoła w nagrodę otrzymała monitor interaktywny o wartości 8.500 zł.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości