Reklama

Szkolna rywalizacja na wysokim poziomie. Licealiści walczą o tytuły w olimpiadach!

W styczniu młodzież z liceum w Dęblinie sprawdziła wiedzę w trzech olimpiadach krajowych. Konkursy dotyczyły zdrowia, ekologii oraz biochemii. Najlepsi awansowali do kolejnych etapów, zdobywając cenne doświadczenie i promując ważne wartości środowiskowe oraz zdrowotne.

W pierwszej połowie stycznia uczniowie liceum z Dęblina wzięli udział w trzech olimpiadach wiedzy. Konkursy dotyczyły zdrowia, ekologii oraz biochemii organizmu człowieka. Młodzież sprawdziła swoje umiejętności, rywalizując z uczniami z całej Polski.

Biolimpiada - trudny test online

9 stycznia 2026 roku uczniowie klas 3A i 4A liceum, uczący się biologii w zakresie rozszerzonym, przystąpili do pierwszego etapu Biolimpiady. Konkurs miał formę testu online i obejmował 75 pytań dotyczących budowy i funkcjonowania organizmu człowieka z punktu widzenia biochemii.

Reklama

Zadania trzeba było rozwiązać możliwie najdokładniej i w krótkim czasie. Tym razem uczniowie nie znaleźli się w gronie 20 najlepszych uczestników, udział w olimpiadzie stał się dla nich natomiast ważnym doświadczeniem.

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej - awans do kolejnego etapu

12 stycznia w całej Polsce odbył się etap podstawowy XLI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Jej celem jest budowanie świadomości ekologicznej wśród młodych ludzi oraz zachęcanie ich do dbania o środowisko.

W konkursie wystartowało sześciu uczniów z klas 3A i 4A liceum, którzy rozwiązywali test złożony z 50 pytań, na który przeznaczono 60 minut.

Reklama

Najlepsze wyniki osiągnęli:
Marcel Kurek z klasy 4ALO, który zdobył 84% punktów,
Michalina Jędrys z klasy 3ALO, z wynikiem 82%.

Oboje zakwalifikowali się do drugiego etapu olimpiady, zaplanowanego na 11 kwietnia 2026 roku w Lublinie.

Olimpiada Zdrowia PCK - podwójne zwycięstwo

Trzecim konkursem była XXXIII Olimpiada Zdrowia PCK - ogólnopolski konkurs promujący zdrowy styl życia oraz troskę o środowisko naturalne wśród dzieci i młodzieży.

Drugi etap rejonowy odbył się 14 stycznia w siedzibie Rejonowego Zarządu PCK w Puławach. Uczestnicy z Ryk, Puław, Nałęczowa i Dęblina rozwiązywali 40 zadań z zakresu edukacji zdrowotnej.

Reklama

Pierwsze miejsce oraz awans do etapu okręgowego zdobyli:
Maria Drwal z klasy 7a szkoły podstawowej,
Marcel Kurek z klasy 4ALO w kategorii szkół ponadpodstawowych.

Fot: Iwona Gorczyca

 

Źródło: Iwona Gorczyca / Miasto Dęblin Pozytywnie Aktualizacja: 28/01/2026 13:30
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości