Reklama

Szpital podejmie współpracę z uczelnią?

List intencyjny może otworzyć nową przyszłość przed lecznicą. 22 lutego w Szpitalu Powiatowym w Rykach gościł prof. Wojciech Załuski, rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

Spotkanie miało na celu zapoznanie profesora z działalnością i możliwościami ryckiej placówki oraz znalezienie wspólnych płaszczyzn ewentualnej przyszłej trójstronnej współpracy pomiędzy Uniwersytetem Medycznym w Lublinie, Samodzielnym Publicznym Szpitalem Klinicznym nr 4 w Lublinie, a Szpitalem Powiatowym w Rykach. - Pan profesor szuka potencjału w takich małych szpitalach powiatowych jak nasz. Po obejrzeniu budynku i wyposażenia dostrzegł płaszczyznę do współpracy. Ale na razie jeszcze zbyt wcześnie jest mówić o konkretach – zaznacza wicestarosta rycki Monika Kośmińska. Jej zdaniem, najważniejszym efektem tej wizyty jest to, że nić porozumienia została zainicjowana i jest otwartość po obu stronach do dalszych rozmów. - W przyszłości powinien powstać list intencyjny o współpracy między naszym szpitalem, Uniwersytetem i Szpitalem Klinicznym nr 4. Będą w nim opisane płaszczyzny, na jakich ta współpraca zostanie oparta – zdradza zastępca ryckiego starosty.

Oprócz Moniki Kośmińskiej w spotkaniu z rektorem UM w Lublinie uczestniczyła prezes ryckiego szpitala Beata Kocięcka, starosta rycki Dariusz Szczygielski oraz pracownicy ryckiej placówki leczniczej.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości