Reklama

Szpital w Rykach będzie miał nowy tomograf

Tomograf komputerowy za blisko 1,6 mln zł dostarczy amerykańska firma General Electric

Tomograf komputerowy to podstawowy element diagnostyczny w każdym szpitalu. Wkrótce do szpital w Rykach trafi wysokiej klasy  16-rzędowy tomograf. - Mam nadzieję, że przez wiele lat będzie służył ryckiej i okolicznej społeczności - mówi Andrzej Zyga z GE Medical Systems Polska.

W czwartek władze starostwa powiatowego podpisały umowę na zakup tomografu dla ryckiego szpitala. Będzie kosztował blisko 1,6 mln zł (brutto). Pieniądze na wyposażenie reaktywowanego szpitala w Rykach w wysokości 2,5 mln zł powiat otrzymał z budżetu państwa. - Całość wydatków na sprzęt wyniesie 3,2 mln zł, bo 20% czyli 700 tys. zł będzie stanowił wkład własny powiatu. Z tych środków oprócz tomografu zakupimy m.in. USG, zestaw endoskopowy, kardiomonitory, holtery wraz z oprogramowaniem, defibrylatory oraz 25 nowych łóżek - informuje Dariusz Szczygielski, starosta rycki.

Reklama

Tomograf do szpitala dotrze pod koniec tego tygodnia. Prace instalacyjne potrwają kilka dni. - Myślę że do połowy grudnia ten tomograf już będzie działał w szpitalu - oznajmia Andrzej Zyga.

- Z badań tomograficznych będą mogli korzystać wszyscy pacjenci, zarówno ci hospitalizowani na oddziale chorób wewnętrznych i izbie przyjęć, jak również spoza szpitala. Świadczone będą także  usługi komercyjne - informuje Beata Kocięcka, prezes spółki Szpital Powiatowy w Rykach.

Więcej w papierowym wydaniu Twojego Głosu

Reklama

 

 

 

 

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Rysiek - niezalogowany 2019-11-24 18:10:04

    Panie starszy jeszcze raz powtórzę jeżeli będziesz Pan dublowal szpitale w okolicy to do niczego Pan niedojdziesz. Nie można pomyśleć o otwartym sprzęcie mri / TK? Osoby z klaustrofobią dały, by wiele aby się przebadac

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2019-11-24 19:07:20

    To po co było wyciąganie kasy od mieszkańców gminy i powiatu poprzez te zbiórki skoro fundusze szpital dostaje od państwa?
    A na tomograf był przetarg czy wybór został narzucony w ramach "przyjaźni" amerykańsko-polskiej?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2019-11-26 07:32:07

    Ludzie czego się czepiacie jak by nie zrobić to żle ,w sytuacji gdzie z ruin odbudowuje się coś ,to każdy grosz się liczy nie chcesz to nie daj ,i nie komentuj.Są ludzie którym zależy na tym żeby szpital był ,bo nigdzie nie jest słodko ,kolejki i czekanie tu pomoc niemal jest natychmiast,i co niektórym jeszcze żle.Jak ktoś nie chce to niech jedzie w świat i tam się leczy,życzę mu wszystkiego najlepszego.Jestem pewna ,że wielu mieszkańców właśnie tu będzie się leczyć.Duży pokłon w stronę ludzi którzy robią wszystko żeby szpital działał.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości