Zakończyła się ważna dla ryckiego szpitala inwestycja, która zapewni nieprzerwaną pracę nawet w przypadku zaników zewnętrznego zasilania. Jej koszt wyniósł ponad 1,2 mln zł
Chodzi o modernizację układu zasilania niskiego napięcia. W ramach zadania w szpitalu została kompleksowo przebudowana instalacja elektryczna wraz z wymianą źródła zasilania awaryjnego.
Wartość zadania wyniosła 1 mln 265 tys. zł, z czego 98% pokryło dofinansowanie z rządowego funduszu Polski Ład (Programu Inwestycji Strategicznych). Tak minimalny wkład własny był możliwy dzięki edycji programu kierowanej do gmin i powiatów, na terenie których funkcjonowały Państwowe Gospodarstwa Rolne (PGR).
– Jeszcze nigdy przy tak małym wkładzie finansowym powiatu nie osiągnięto tak wiele – nie kryje zadowolenia starosta rycki. – Wydane 25,3 tys. zł z budżetu powiatu plus pieniądze z Polskiego Ładu pozwoliły na zapewnienie nieprzerwanej pracy szpitala niezależnie od zaników zewnętrznego zasilania, zaś układ kompensacji mocy biernej, nowoczesne zabezpieczenia i rozdzielnice zapewnią bezawaryjną i energooszczędną pracę wszystkich urządzeń medycznych szpitala, takich jak tomograf czy rezonans – dodaje Dariusz Szczygielski. – Ponadto zadanie umożliwi bezawaryjne funkcjonowanie bloku operacyjnego, realizującego operacje w ramach chirurgii jednego dnia – zauważa włodarz.
17 listopada odbył się końcowy odbiór robót. Uczestniczyli w nim: starosta Dariusz Szczygielski, członkowie zarządu powiatu Grażyna Jeżewska i Karol Zagożdżon, skarbnik powiatu Aneta Działa, Aneta Ochal – naczelnik Wydziału Rozwoju i Zarządzania Mieniem Powiatu oraz Piotra Kienig – prezes Szpitala Powiatowego w Rykach Sp. z o.o.
Od ponownego uruchomienia Szpitala Powiatowego w Rykach w 2019 roku w poprawę jego infrastruktury zainwestowano już około 20 mln zł.
fot. Starostwo Powiatowe w Rykach
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze