Komputery o wartości 74 tys. zł już niebawem pojawią się w szkołach w gminie Nowodwór
Nowy sprzęt komputerowy niebawem pojawi się w szkołach na terenie samorządu. Dotacja, o którą wystąpił urząd do Ministerstwa Cyfryzacji została zaakceptowana. - Wnioskowaliśmy o 74 tys. zł z programu "Zdalna Szkoła +". W najbliższych dniach podpiszemy umowę i będziemy zamawiać urządzenia - mówi wójt Ryszard Piotrowski. Komputery zostaną podzielone na gminne szkoły proporcjonalnie do liczby uczniów.
Dzięki unijnemu wsparciu sprzęt trafi do szkół w Nowodworze, Grabowie Szlacheckim i Niedźwiedziu, dla których organem prowadzącym jest gmina oraz do placówki w Jakubówce, prowadzonej przez stowarzyszenie.
W ramach pierwszej edycji "Zdalnej szkoły" Gmina Nowodwór kupiła 20 laptopów, które także zostaną przekazane wszystkim wymienionym szkołom. Laptopy są już kupione, a mają być dostarczone do szkół w najbliższych dniach.
fot. pixabay.com
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze