W najbliższy weekend, 120 żołnierzy OT z Dęblina będzie szkolić się w swoim stałym rejonie odpowiedzialności, m.in. w okolicach Sobieszyna w powiecie ryckim. Nie będą wykorzystywane środki pozoracji pola walki i nie wystąpią żadne utrudnienia dla lokalnej społeczności.
Lubelscy Terytorialsi doskonalą swoje umiejętności na różnego rodzaju szkoleniach w trybie weekendowym. W najbliższy weekend, dniach 14-15 września br., 120 żołnierzy z 22 Batalionu Lekkiej Piechoty z Dęblina odbędzie szkolenie specjalisty. Umiejętności będą doskonalić: saperzy, strzelcy wyborowi, snajperzy, radiotelefoniści oraz medycy. W zależności od grupy szkoleniowej będą realizowane, m.in. zadania z zakresu taktyki, radiokomunikacji, patrolowania i rozpoznania terenu oraz obiektów, naprowadzania śmigłowców na lądowiska, obsługa moździerzy, zajęcia z taktyczno-bojowej opieki nad poszkodowanymi, zakładania baz i obozowisk oraz organizacja przetrwania w różnych warunkach terenowych.
Ćwiczenia będą prowadzone na strzelnicy garnizonowej w Dęblinie, pasie taktycznym Zajezierze oraz w okolicach wsi Sobieszyn w powiecie ryckim. Żołnierze nie będą wykorzystywać środków pozoracji pola walki oraz amunicji. W związku z ćwiczeniami nie wystąpią żadne utrudnienia dla lokalnej społeczności.
Szkolenia stanowią praktyczny wymiar tzw. „mobilności szkoleniowej”, czyli zdolności szkolenia kompanii lekkiej piechoty na terenie powiatu, który jest jej rejonem działania. Aktualne wyzwania w sferze bezpieczeństwa, takie jak ograniczanie skutków i usuwanie klęsk żywiołowych, udział w akcjach poszukiwawczych oraz te wynikające z zadań na czas kryzysu i wojny, wymagają znajomości rejonu działania, w tym lokalnych uwarunkowań terenowych i zabudowy. Najlepszą metodą na poznanie rejonu działań jest szkolenie w tym właśnie rejonie, stąd duża aktywność szkoleniowa żołnierzy OT w tzw. stałych rejonach odpowiedzialności (SRO).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze