Członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki, działających przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dęblinie oraz Filii Wiślana, zamienili książki na deski teatru! W minione czwartkowe popołudnie, 9 października, wraz z czytelnikami i sympatykami biblioteki, udali się do Kozienickiego Domu Kultury.
Celem wizyty było obejrzenie spektaklu komediowego „Teściowe wiecznie żywe” w reżyserii Olafa Lubaszenki. Sztuka, która została przygotowana specjalnie na 15-lecie warszawskiego Teatru Kamienica, okazała się strzałem w dziesiątkę.
Tekst sztuki, napisany przez czeskiego aktora i autora Jakuba Zindulkę, w lekki, ale ciepły sposób analizuje skomplikowane więzy miłosno-rodzinne.
Organizatorzy wyjazdu podkreślają, że spektakl z iście czeskim humorem zadaje pytania o sprawy najważniejsze. Jest to przede wszystkim przedstawienie o zawiłych relacjach: między teściową a zięciem, synową a teściową, matką a córką, synem a matką, między młodymi małżonkami oraz, co najważniejsze, "między samymi teściowymi".
Wyjazd do Kozienic i wspólne oglądanie spektaklu było dla uczestników nie tylko świetną zabawą. Jak podkreślają sami bibliotekarze, teatralna wizyta dla uczestników była nie tylko formą rozrywki, ale także chwilą wytchnienia i oderwania od codzienności.
Dyskusyjne Kluby Książki w Dęblinie to nie tylko rozmowy o literaturze, ale także aktywna integracja i pielęgnowanie życia kulturalnego w regionie.
fot. Miejska Biblioteka Publiczna w Dęblinie
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze