W powiecie ryckim doszło do poważnego incydentu, który zakończył się interwencją policji i zastosowaniem tymczasowego aresztowania wobec 42-letniego mężczyzny. Mężczyzna ten, będąc pod wpływem alkoholu, regularnie wszczynał awantury domowe, podczas których znęcał się nad swoimi rodzicami. W wyniku tych działań, decyzją sądu, spędzi on najbliższe trzy miesiące w areszcie.
Do dramatycznych zdarzeń dochodziło w jednym z domów na terenie powiatu ryckiego. Według relacji pokrzywdzonej matki, jej 42-letni syn wielokrotnie, będąc w stanie nietrzeźwym, wszczynał awantury, podczas których używał wobec rodziców wulgarnych słów, zakłócał ich spoczynek nocny oraz próbował wyrzucić ich z domu. Kulminacją tych dramatycznych wydarzeń była noc z piątku na sobotę, kiedy to mężczyzna, trzymając w ręku siekierę, groził rodzicom pozbawieniem życia oraz zniszczeniem mienia. Zrozpaczeni rodzice, obawiając się o swoje bezpieczeństwo, zdecydowali się powiadomić policję.
Po otrzymaniu zgłoszenia, funkcjonariusze natychmiast podjęli działania i zatrzymali 42-latka. Został on przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie oczekiwał na decyzję sądu. Dziś, po analizie zgromadzonego materiału dowodowego, sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zadecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.
Za przestępstwo znęcania się nad najbliższymi, mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Sprawa ta jest kolejnym przykładem na to, jak poważne mogą być skutki przemocy domowej, a także przypomnieniem o konieczności reagowania na przemoc.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze