Trzy nielegalne automaty do gier i ponad 2 tysiące złotych w gotówce zabezpieczyli policjanci z Ryk i funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej. W środę zlikwidowali oni nielegalny salon gier. Zatrzymano 20-letniego obywatela Ukrainy, któremu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Wspólna Akcja Służb
Do uderzenia w hazardowy proceder doszło w jednym z lokali na terenie Ryk. Akcja była wynikiem ustaleń operacyjnych policjantów z wydziału kryminalnego. W działaniach wzięli udział także funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej. Na miejscu przeprowadzono eksperyment procesowy. Potwierdził on, że zabezpieczone maszyny działały niezgodnie z ustawą o grach hazardowych. Automaty zostały przejęte przez Krajową Administrację Skarbową.
Podczas akcji zatrzymano 20-letniego obywatela Ukrainy. Według śledczych to on był odpowiedzialny za prowadzenie nielegalnego punktu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego, które polega na urządzaniu gier hazardowych bez wymaganej koncesji.
Służby przypominają, że organizowanie gier na automatach jest ściśle regulowane. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym, za posiadanie automatów do gier wbrew przepisom grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 3. Sąd może orzec obie te kary łącznie.
Źródło: KPP w Rykach (asp. Łukasz Filipek)
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze