Reklama

"U zbiegu rzek" spotkaliśmy się po raz czwarty

Księzoki z Łowicza, Młode Rozkopaczewianki, Męski Zespół Śpiewaczy Majdaniacy i Zespół Śpiewaczo-Obrzędowy Blinowianki, to „Laureaci z Przytupem” 4. Festiwalu Tradycji Ludowych Mazowsza, Lubelszczyzny i Podlasia „U zbiegu rzek”

25 zespołów i kapel zaprezentowało się na deskach amfiteatru Wyspy Wisły w Stężycy. W sobotę (10 sierpnia) blisko 5 godzin trwały przesłuchania wykonawców. W czasie obrad jury do tańca zagrała kapela "Dejcie Spokój". To czwórka miłośników muzyki folkowej, pochodząca z Beskidu Żywieckiego.

- Festiwal na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń naszego regionu. Mamy stałych bywalców - zespoły, które są co roku, ale w sobotę zaprezentowały się też grupy, które do Stężycy przyjechały po raz pierwszy - mówi Paweł Warowny, kierownik artystyczny festiwalu. - Dla zespołów nie jest ważne tylko to, że wystąpią na scenie. Ludzie przyjeżdżają, żeby się spotkać, porozmawiać, czy wymienić doświadczeniami. Nic nie zastąpi kontaktu „na żywo” - dodaje prezes fundacji "Z Przytupem", która razem z tygodnikiem "Twój Głos" i Wyspą Wisła organizowała festiwal „U zbiegu rzek”.

Reklama

Relacja z festiwalu w papierowym wydaniu "Twojego Głosu"

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2019-08-14 07:59:02

    Ciekawa inicjatywa i promocja regionu. Nie mamy się czego wstydzić, bo impreza jest porównywalna nawet z kazimuerzowskim festiwalem.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości