Dwie uczennice z Ryk zajęły czołowe miejsca w XV Powiatowym Konkursie Recytatorskim poezji Wisławy Szymborskiej. Szkoła świętuje sukces, jednocześnie angażując się w ogólnopolską akcję edukacyjną pamięci o tragicznej historii Powstania w Getcie Warszawskim.
Uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Rykach odniosły sukces w powiatowym konkursie recytatorskim. Szkoła po raz kolejny włączyła się też w ważną akcję edukacyjną związaną z historią Polski.
W XV Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Wisławy Szymborskiej, który odbył się w Puławach, uczennice z Ryk znalazły się w gronie najlepszych.
Zuzanna Mroczek z klasy IIIB zajęła drugie miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych, a Wiktoria Żukowska z klasy IC otrzymała wyróżnienie.
Szkoła pogratulowała uczennicom i wyraziła radość z ich osiągnięć. Przypomniano przy tym słowa poetki, że niektórzy po prostu lubią poezję.
- Gratulujemy i cieszymy się, że jak pisała Wisława Szymborska „niektórzy lubią poezję” - mówią przedstawiciele placówki.
Liceum w Rykach wzięło również udział w ogólnopolskiej akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile”. Wydarzenie to łączy się z rocznicą wybuchu powstania w getcie warszawskim, przypadającą na 19 kwietnia.
W tym roku szkoła dołączyła do wielu placówek w całej Polsce. W działaniach uczestniczy co trzecia szkoła oraz ponad tysiąc bibliotek i instytucji kultury.
Uczniowie obejrzeli film na podstawie książki Hanny Krall Zdążyć przed Panem Bogiem, a potem przygotowali wystawę plakatów pod hasłem „Dodajemy odwagi”, na której zaprezentowano postacie bohaterów z czasów Zagłady, będące symbolem odwagi.
W szkolnej bibliotece powstała też ekspozycja, która przybliża znaczenie żonkila oraz zawiera teksty dotyczące wydarzeń z 1943 roku.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze