Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Rykspędzili 22 czerwca nad wodą w bazie kajakowej „Dziki Raj” w Strzyżowicach. Podczas corocznego „Powitania Lata” były wiersze, tańce, konkursy i tradycyjne puszczanie wianków. Niespodziewanie dołączyli do nich członkowie zespołu z Puław, którzy przygotowali krótki występ.
Baza kajakowa „Dziki Raj” w Strzyżowicach stała się miejscem tegorocznego „Powitania Lata” organizowanego przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rykach. To cykliczne wydarzenie integracyjne odbywa się co roku wraz z rozpoczęciem lata.
Uczestnicy przygotowali prezentacje opowiadań i wierszy o tematyce letniej, brali udział w konkursach oraz wspólnie tańczyli. Jednym z punktów programu było puszczanie własnoręcznie wykonanych wianków na wodę.
W czasie wydarzenia w pobliżu przebywał Zespół Pieśni i Tańca „Powiśle” im. Kazimiery Walczak „Mamci” z Puław, który odbywał spływ kajakowy. Członkowie zespołu zatrzymali się przy brzegu i dołączyli do uczestników WTZ podczas puszczania wianków.
Muzycy zaśpiewali kilka utworów, a następnie zaprezentowali krótki występ dla zebranych.
Po części artystycznej uczestnicy spotkania zasiedli przy ognisku. Wspólne pieczenie kiełbasek zakończyło tegoroczne „Powitanie Lata”.
„Powitanie Lata” jest jednym z wydarzeń organizowanych przez WTZ, które pozwalają uczestnikom spędzić czas wspólnie poza siedzibą placówki. Tegoroczne spotkanie połączyło zaplanowany program z niespodziewanym występem gości z Puław.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze