Reklama

Uczestnicy WTZ przywitali lato nad rzeką – wianki, ognisko i niespodziewany koncert w Strzyżowicach

Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Rykspędzili 22 czerwca nad wodą w bazie kajakowej „Dziki Raj” w Strzyżowicach. Podczas corocznego „Powitania Lata” były wiersze, tańce, konkursy i tradycyjne puszczanie wianków. Niespodziewanie dołączyli do nich członkowie zespołu z Puław, którzy przygotowali krótki występ.

Spotkanie nad wodą

Baza kajakowa „Dziki Raj” w Strzyżowicach stała się miejscem tegorocznego „Powitania Lata” organizowanego przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Rykach. To cykliczne wydarzenie integracyjne odbywa się co roku wraz z rozpoczęciem lata.

Uczestnicy przygotowali prezentacje opowiadań i wierszy o tematyce letniej, brali udział w konkursach oraz wspólnie tańczyli. Jednym z punktów programu było puszczanie własnoręcznie wykonanych wianków na wodę.

Niespodziewany występ podczas spływu

W czasie wydarzenia w pobliżu przebywał Zespół Pieśni i Tańca „Powiśle” im. Kazimiery Walczak „Mamci” z Puław, który odbywał spływ kajakowy. Członkowie zespołu zatrzymali się przy brzegu i dołączyli do uczestników WTZ podczas puszczania wianków.

Reklama

Muzycy zaśpiewali kilka utworów, a następnie zaprezentowali krótki występ dla zebranych.

Po części artystycznej uczestnicy spotkania zasiedli przy ognisku. Wspólne pieczenie kiełbasek zakończyło tegoroczne „Powitanie Lata”.

Spotkania poza placówką

„Powitanie Lata” jest jednym z wydarzeń organizowanych przez WTZ, które pozwalają uczestnikom spędzić czas wspólnie poza siedzibą placówki. Tegoroczne spotkanie połączyło zaplanowany program z niespodziewanym występem gości z Puław.

Źródło: Informacja prasowa
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości