Młodzież z ryckiego Mechanika wzięła udział w edukacyjnej wycieczce na strzelnicę, gdzie zdobywali wiedzę o bezpieczeństwie i technice strzelania. Podczas zajęć praktycznych wielu z nich po raz pierwszy spróbowało swoich sił, co wzbudziło wiele emocji i satysfakcji.
W czwartek, 23 kwietnia, uczniowie ryckiego Mechanika odwiedzili strzelnicę. Wyjazd miał charakter edukacyjny, jego celem było poznanie zasad bezpiecznego korzystania ze sprzętu sportowego oraz rozwijanie koncentracji, odpowiedzialności i umiejętności pracy w skupieniu.
Na początku uczniowie zapoznali się z regulaminem obiektu. Instruktorzy przedstawili podstawowe zasady bezpieczeństwa, kluczowe podczas tego typu zajęć. Omówili budowę sprzętu i pokazali prawidłową postawę oraz technikę oddawania strzałów.
Po części teoretycznej przyszedł czas na zajęcia praktyczne. Uczniowie pod okiem instruktorów mogli spróbować swoich sił w strzelaniu do tarczy, dla wielu była to pierwsza taka okazja. Jak mówią uczestnicy, było to doświadczenie pełne emocji i satysfakcji.
Wyjazd stał się ważną lekcją odpowiedzialności i opanowania, uczniowie wrócili zadowoleni oraz bogatsi o nowe umiejętności i doświadczenia.
- Dziękujemy Strzelnica Smolany oraz opiekunom za przygotowanie tej interesującej wycieczki - mówią przedstawiciele placówki
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze