Dzieci ze szkoły w Nowej Rokitni miały szansę zobaczyć, jak wygląda telewizja od środka podczas wycieczki do TVP3 Lublin. Mogły zasiąść za stołem redakcyjnym i zobaczyć studia programów. Po zajęciach medialnych na dzieci czekała zabawa na lodowisku, która dopełniła dzień pełen emocji i nowych doświadczeń.
W środę, 11 lutego uczniowie klas IV-VIII z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Nowej Rokitni wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do TVP3 Lublin. Razem z wychowawcami, poznali pracę dziennikarzy i zobaczyli, jak wygląda telewizja od środka. Po wizycie w studiu przyszedł też czas na aktywny wypoczynek na lodowisku.
Celem wycieczki było przyjrzenie się z bliska pracy dziennikarza telewizyjnego oraz temu, jak funkcjonują media publiczne, takie jak Telewizja Polska. Podczas wizyty w oddziale telewizji w Lublinie uczniowie zwiedzili studio teleturnieju Jeden z dziesięciu oraz studio programu informacyjnego Panorama Lubelska. Zajrzel też do reżyserki pełnej monitorów i profesjonalnego sprzętu, który służy do przygotowania programów telewizyjnych.
Duże emocje wzbudziła możliwość zajęcia miejsca za stołem redakcyjnym oraz obejrzenia z bliska teletromptera. Każdy mógł przez chwilę poczuć się jak prezenter telewizyjny.
Po części związanej z mediami uczniowie udali się na lodowisko, gdzie czekała ich jazda na łyżwach i wspólna zabawa. Nie zabrakło pierwszych ostrożnych kroków na lodzie, ale też bardziej zdecydowanych przejazdów. Początkujący i doświadczeni uczniowie radzili sobie bardzo dobrze.
Wyjazd okazał się dla uczniów ważnym doświadczeniem. Dzieci zobaczyły, jak wygląda praca w telewizji i jak powstają programy, które oglądają na co dzień. To był dzień pełen emocji, nowych doświadczeń i wspólnie spędzonych chwil.
Fot: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Nowej Rokitni / Facebook
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze