Reklama

Uczniowie świętowali Dzień Ziemi. Były zajęcia i konkurs ekologiczny

W internacie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie odbyły się wyjątkowe zajęcia z okazji Światowego Dnia Ziemi 2026. Uczniowie poznali zasady ochrony środowiska oraz praktyczne metody segregacji odpadów. Gościem spotkania była ekspertka Małgorzata Włodarczyk, która zainspirowała młodzież do dbania o naszą planetę.

W Internacie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie odbyły się zajęcia z okazji Światowego Dnia Ziemi 2026. Tegoroczne hasło brzmiało: Nasza Moc, Nasza Planeta.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas pierwszych. Gościem była Małgorzata Włodarczyk, specjalistka ds. ochrony środowiska z Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Sobieszynie.

Podczas prezentacji młodzież usłyszała o historii Dnia Ziemi, działaniach wpływających na środowisko oraz zasadach segregacji odpadów i jej znaczeniu. Prowadząca omawiała sposoby oszczędzania wody, energii i surowców, metody ograniczania ilości odpadów, a także ekologiczne zamienniki plastiku. Uczniowie poznali też zalety łąk kwietnych oraz ich znaczenie w przyrodzie.

Reklama

- Uczniowie chętnie angażowali się w dyskusję i aktywnie uczestniczyli w zajęciach - relacjonują organizatorzy.

Na zakończenie przeprowadzono konkurs pod hasłem Dzień Ziemi i Ekologia. Rozstrzygnięcie oraz wręczenie nagród zaplanowano w najbliższym czasie.

- Dziękujemy wszystkim za aktywny udział oraz Organizatorom za ciekawą prelekcję i inspirujący konkurs - dziękują przedstawiciele internatu.

Źródło: Internat ZSZ nr 1 w Dęblinie
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości