Tego dnia uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy Szkoły Podstawowej w Nowodworze poświęcili wolne chwile na czytanie swoich ulubionych książek
Akcja miała miejsce 27 października w ramach ogólnopolskiego przedsięwzięcia bicia rekordu w czytaniu na przerwie. „Przerwa na czytanie” była realizowana w ramach miesiąca bibliotek szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Jej celem jest promocja czytelnictwa wśród uczniów i młodzieży i zachęcanie do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.
Tego dnia uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły poświęcili wolne chwile na czytanie swoich ulubionych książek. Książki można było przynieść z domu lub wypożyczyć w bibliotece. Każdy czytał tam gdzie mógł: na korytarzu, w bibliotece, w sklepiku szkolnym, w radiowęźle, w klasach.
Najmłodszym uczniom oraz dzieciom z oddziałów przedszkolnych czytali wychowawcy.
Akcję zorganizowała biblioteka szkolna wraz z Kołem Przyjaciół Biblioteki.
Źródło i zdjęcia: Szkoła Podstawowa w Nowodworze
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze