Na informacje gmina czekała półtora roku. Rozbudowa Gminnego Ośrodka Kultury w Ułężu może ruszać
Ze względu na duży zakres prac inwestycję zaplanowano na kilka lat. Całkowity koszt to 3,7 mln zł. Gmina otrzymała na ten cel 480 tys. zł z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych oraz 2,2 mln zł z UE. Wójt Barbara Pawlak podpisała już umowę z marszałkiem Jarosławem Stawiarskim na dofinansowanie inwestycji z RPO. Wkład własny ułęskiego samorządu wyniesie ok. 780 tys. zł. - Mimo zabezpieczonych finansów obawiamy się, że kosztorys wykonany prawie rok temu może ulec zmianie. Materiały budowlane podrożały i nie wiemy, czy wyrobimy się w tej kwocie - zaznacza włodarz. To okaże się po przeprowadzeniu przetargu, który ma zostać ogłoszony jeszcze w maju. Być może trzeba będzie dokonać przesunięcia w budżecie. - Jeśli wszystko się uda, chcielibyśmy ruszyć z pracami od 1 lipca - dodaje Pawlak.
Kubatura budynku ma być poszerzona. - Obecnie nie spełnia wymogów obiektu użyteczności publicznej. Pomieszczenia są za małe, a klatka schodowa za wąska. Jedynym odpowiednim pomieszczeniem jest sala widowiskowa - zaznacza wójt. Przebudowie nie ulegną piwnice oraz ściany nośne. Remont zakłada też modernizację sieci wodno - kanalizacyjnej, sanitarnej oraz elektrycznej.- Wcześniej wymieniliśmy piec z węglowego na kocioł na pellet. Przeprowadzimy jedynie drobne zmiany w instalacji - mówi Barbara Pawlak. Ma pojawić się również winda, która posłuży osobom niepełnosprawnym. W grę wchodzi też zastosowanie fotowoltaiki.
Zanim dojdzie do remontu, trzeba uporządkować pomieszczenia. W budynku mieści się Gminna Biblioteka Publiczna i archiwum Centrum Usług Wspólnych. - Zakres prac jest ogromny. Na czas remontu musimy przenieść wszystkie dokumenty z archiwum, książki, zbiory biblioteczne, komputery, ławki i krzesła. Czeka nas sporo pracy - zapowiada Barbara Pawlak. Dodatkowo w budynku mieści się przedszkole, do którego uczęszcza 50 dzieci w dwóch grupach. - Musimy przenieść wszystkie sprzęty, ławki i meble do ZSO w Sobieszynie, bo od września najmłodsi właśnie tu rozpoczną naukę. Teraz mają do dyspozycji małe sale i niewielką stołówkę, a w nowej siedzibie będzie o wiele więcej miejsca - mówi włodarz. - Jest to też uzasadnione ekonomicznie, bo w szkole są puste pomieszczenia, które chcemy zagospodarować - dodaje.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
W ulezu kultura ???
A co nad wieprzem?
I kto z tego korzysta? 10 osób z gminy i tyle. Inwestycja na zasadzie 'inni robią to i my' nieważne że niepotrzebne ale róbmy. Może jeszcze gdyby pracował tam ktoś kreatywny i angażował dzieci, młodzież, dorosłych do tworzenia i wystawiania/plenerów/akcji... ale nie pracuje
W ulezu kultura ???
A co nad wieprzem?
I kto z tego korzysta? 10 osób z gminy i tyle. Inwestycja na zasadzie 'inni robią to i my' nieważne że niepotrzebne ale róbmy. Może jeszcze gdyby pracował tam ktoś kreatywny i angażował dzieci, młodzież, dorosłych do tworzenia i wystawiania/plenerów/akcji... ale nie pracuje