Gmina realizuje jedną z ważniejszych inwestycji w tym roku. - Dostęp do wody to podstawa. Naszą rolą jest zapewnić to mieszkańcom - mówi wójt Barbara Pawlak
Prace związanej z rozbudową sieci wodociągowej dobiegają końca. W Sarnach powstała linia o długości 516 m, a w Ułężu, na nowym osiedlu, 244 m. Pozostały jeszcze do wykonania studnie przy linii wodociągowej, które redukują ciśnienie wody. Ponadto trzeba wykonać przyłącza do poszczególnych domostw.
W drugim etapie inwestycji zaplanowano wymianę tysiąca wodomierzy z funkcją zdalnego odczytu. Na ten cel zaplanowano 576 tys. zł, które gmina otrzymała z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. - Budowa sieci wodociągowej na długich odcinkach jest kosztowna i budowano przede wszystkim tam, gdzie jest duże zagęszczenie osób. Z chwilą pozyskania przez nas dodatkowych środków staramy się nadrabiać cywilizacyjne zaległości - zaznacza włodarz. - Cieszę się, że mogliśmy pozyskać środki. Zapewnimy tym samym dostęp do wody z kranu tym mieszkańcom, którzy w XXI wieku jeszcze takiego luksusu nie mają - zaznacza Pawlak. -W przyszłości czekają nas potężne zadania: budowa kanalizacji, oczyszczalni ścieków, czy też wymiana azbestowego wodociągu w Ułężu - kończy pani wójt.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze