Parafia Wniebowzięcia NMP w Leopoldowie przeżywa Jubileuszowe Misje Ewangelizacyjne. W piątek wieczorem wierni wyszli na ulice, aby wspólnie niosąc potężny krzyż przeżywać Mękę Pana Jezusa
Misje w Leopoldowie rozpoczęły się niedzielę 29 maja. Przewodniczy im ks. kan. Jacek Świątek. Ks. proboszcz Andrzej Polak przekazując misjonarzowi symboliczne klucze do świątyni oświadczył, że na czas trwania misji świętych oddaje misjonarzowi pieczę nad swoimi parafianami. - Misje są dla wszystkich i wszyscy są na nie zaproszeni - podkreśla ks. Andrzej Polak, proboszcz parafii w Leopoldowie. Potrwają do najbliższej niedzieli. W tym czasie można było m.in. skorzystać z sakramentu pokuty, namaszczenia chorych, odnowić przyrzeczenia małżeńskie.
W piątek wieczorem ulicami Leopoldowa i Rososzy przeszła Droga Krzyżowa. Kulminacyjnym punktem będzie peregrynacja Świętych Znaków w sobotę od godz. 15 pod przewodnictwem księdza biskupa, a w niedzielę poświęcenie nowego krzyża misyjnego przy kościele.
Misje Ewangelizacyjne organizowane są w każdej parafii z okazji 200-lecia istnienia diecezji siedleckiej
Diecezja siedlecka została powołana 30 czerwca 1818 roku na mocy bulli Ojca Świętego Piusa VII. Na przestrzeni dziesięcioleci znana była jako "Podlaska" lub "Janowska". Pierwotnie stolicą diecezji był Janów Podlaski. Patronami diecezji są święty Szymon Apostoł, święty Juda Tadeusz Apostoł, święty Jozafat Kuncewicz i błogosławieni Męczennicy z Pratulina.
Od 2014 r. kościołem siedleckim kieruje biskup Kazimierz Gurda.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze