235. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja będzie w Dęblinie okazją do wspólnego świętowania. Program obejmuje przemarsz, apel pamięci i koncert patriotyczny z orkiestrą. Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców do udziału w tym ważnym dla Polski wydarzeniu.
Mieszkańcy Dęblina będą mogli wspólnie uczcić 235. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W programie zaplanowano uroczystości religijne, przemarsz, apel pamięci oraz koncert patriotyczny.
Obchody rozpoczną się o godzinie 10:00 mszą świętą w intencji ojczyzny w kościele pw. św. Piusa V Papieża w Dęblinie.
Po mszy uczestnicy wezmą udział w uroczystym przemarszu pod Pomnik Niepodległości, który stoi na placu przed Urzędem Miasta.
O godzinie 11:15 przed pomnikiem zaczną się główne uroczystości. Przewidziano przemówienia okolicznościowe, apel pamięci, uroczystą salwę honorową oraz złożenie wieńców i wiązanek.
W wydarzeiu wezmą udział delegacje oraz Orkiestra Wojskowa w Dęblinie, która zadba o oprawę muzyczną i nada uroczystości podniosły charakter.
Na zakończenie dnia, o godzinie 16:00, w kościele pw. Chrystusa Miłosiernego w Dęblinie odbędzie się koncert patriotyczny pod tytułem „Vivat Maj”. Organizatorzy zapowiadają, że będzie to nie tylko występ, ale też wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców do udziału w obchodach i wspólnego świętowania tego ważnego dla Polski dnia.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze