Reklama

Uroczyste pożegnanie maturzystów w ZSZ nr 2 w Dęblinie. Wzruszenia i nagrody dla najlepszych

24 czerwca 2026 roku absolwenci klas piątych Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 oficjalnie zakończyli naukę. Po uroczystości pełnej wzruszeń i nagród rozpoczęła się ich nowa droga – przygotowania do majowego egzaminu maturalnego. Symboliczna podróż w dorosłość i wyjątkowe występy artystyczne uczniów podkreśliły znaczenie tego wydarzenia.

24 czerwca 2026 roku był ważnym dniem dla uczniów klas piątych Technikum nr 2 w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie. Tego dnia oficjalnie zakończyli oni naukę w szkole i zaczęli przygotowania do egzaminu maturalnego, który rozpoczną 4 maja.

Dla tegorocznych absolwentów był to czas bardzo mieszanych uczuć. Pojawiła się radość związana z wejściem w nowy etap życia, pełen możliwości i wyzwań, ale też smutek i wzruszenie, bo dobiegł końca ważny, często beztroski okres. Wielu z nich miało świadomość, że codzienne relacje szkolne i znajomy układ klas raczej już nie wrócą w takiej formie.

Reklama

Podczas uroczystości emocje było widać w przemówieniach oraz reakcjach uczniów i nauczycieli. Nastrój pożegnania mocno wybrzmiał w piosence Maryli Rodowicz „Ale to już było i nie wróci więcej...”, którą dla absolwentów zaśpiewały Karolina Lis z klasy IV TRH oraz Lena Gnatowicz z klasy III THR.

Przed częścią artystyczną wręczono nagrody uczniom wyróżniającym się w nauce, sporcie, działalności w samorządzie szkolnym oraz promocji szkoły. Nagrody wręczali: członek Zarządu Powiatu Ryckiego Krzysztof Gogacz, dyrektor szkoły Mariola Sulima, wicedyrektor Aleksandra Wiśniewska, wychowawczynie klas maturalnych Marta Cybula i Aldona Bakiera Walasek, opiekun samorządu Piotr Pedowski oraz nauczyciel wychowania fizycznego Dariusz Piwoński.

Reklama

Młodsze klasy przygotowały też własne wyróżnienia dla starszych kolegów, którzy szczególnie angażowali się w życie szkoły i byli dobrze znani całej społeczności szkolnej.

Po części oficjalnej uczniowie obejrzeli program artystyczny przygotowany przez klasy IV THR i IV TR. Przedstawienie miało formę symbolicznej podróży w dorosłość liniami „Matura Airlines”. Opowieść o locie pełnym wyzwań kończyła pointa: „Nie było łatwo, ale było warto”.

Wydarzenie uświetnił także występ taneczny zespołu „Wesołe Literki”, założonego przez Kubę Babika z klasy V TRR. Młodsi uczniowie podziękowali mu za inspirację, wsparcie i wspólnie spędzony czas.

Reklama

Na zakończenie absolwenci spotkali się ze swoimi wychowawczyniami, od których odebrali świadectwa ukończenia szkoły.

Źródło: Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości