Nowy samochód ratowniczo - gaśniczy dla OSP w Grabowie Szlacheckim do remizy dotarł w piątek kilka minut po 20. To średni samochód marki Volvo. Strażacy i mieszkańcy z pompą powitali nowy nabytek
Kupiony w Częstochowie wóz bojowy, w drodze do celu zatrzymał się w Nowodworze. Tam na placu miejscowej OSP został przystrojony w biało-czerwone wstęgi. Kilka minut po godz. 20, w asyście wozów strażackich z okolicznych jednostek, nowy samochód dotarł na miejsce. Przed siedzibą straży czekali na niego strażacy oraz mieszkańcy Grabowa Szlacheckiego. Przyjazd auta oznajmił dźwięk syreny oraz sygnały dźwiękowe i świetlne samochodów strażackich, które licznie zjechały do miejscowości. Zostały odpalone race oraz fajerwerki. Ochotnicy oraz zaproszeni gości "ochrzcili" wóz bojowy szampanem oraz prądem wody ze strażackiego węża.
Mieszkańcy mogli obejrzeć wyposażenie Volvo. Szczególną frajdę miały dzieci, które mogły wejść do kabiny strażackiego samochodu.
Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy to średni wóz z napędem na cztery koła, kabiną dla 6 osób, zbiornikiem na wodę, autopompą i działkiem wodno-pianowym. Kosztował ponad 780 tysięcy złotych. Pieniądze pochodzą z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, tak zwanych odpisów z firm ubezpieczeniowych oraz budżetu gminy. Swoją cegiełkę dołożyli także miejscowi strażacy.
OSP Grabów Szlachecki to jedna z dwóch jednostek w gminie, które działają w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
I znów o ochotniczej A i tak musi przyjechać zawodowa
Zawodowej za to płacą.Bardzo dobrze,że tęż jest OSP.
I znów o ochotniczej A i tak musi przyjechać zawodowa
Zawodowej za to płacą.Bardzo dobrze,że tęż jest OSP.