Uroczystości odbyły się w kilku punktach miasta
Pod pomnikiem 15. P.P. "Wilków" miała miejsce ich główna część z udziałem Orkiestry Wojskowej, kompanii honorowej 1. Dęblińskiego Batalionu Drogowo-Mostowego im. gen. Romualda Traugutta i przedstawicieli władz samorządowych. Tradycyjnie na uroczystość przybyli kombatanci i weterani walk o niepodległość. Ponadto na uroczystości pojawiły się delegacje wielu instytucji, przedstawiciele dęblińskich szkół oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej im.15.P.P."Wilków" w Stefankowicach. Zebranych powitała burmistrz Beata Siedlecka, przybliżając historię pułku, która na stałe wpisała się w dzieje miasta, a jej tradycje od dawna są kultywowane przez tutejszą społeczność. -Nasza obecność przy tym pomniku jest związana z hołdem i pamięcią. Przypomina o tym, że były takie czasy, kiedy nasz ojczyzna nie zawsze byłą wolna i niepodległa, sale zawsze miała oddane dzieci, które przelewały za nią krew - mówi Beata Siedlecka.
Po odczytaniu apelu poległych, pamięć o poległych żołnierzach uczczono salwą honorową. Następnie przybyłe na uroczystość delegacje złożyły wiązanki pod pomnikiem.
Następnie uroczystości przeniosły się na cmentarz wojenny "Balonna", cmentarz parafialny w Dęblinie. Zwieńczeniem obchodów była uroczysta msza święta w kościele p.w. Św. Piusa V Papieża, odprawiona w intencji żołnierzy 15. Pułku Piechoty "Wilków".
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze