Reklama

W Dęblinie uczczono pamięć żołnierzy 15. Pułku Piechoty "Wilków"

Uroczystości odbyły się w kilku punktach miasta

Pod pomnikiem 15. P.P. "Wilków" miała miejsce ich główna część z udziałem Orkiestry Wojskowej, kompanii honorowej 1. Dęblińskiego Batalionu Drogowo-Mostowego im. gen. Romualda Traugutta i przedstawicieli władz samorządowych. Tradycyjnie na uroczystość przybyli kombatanci i weterani walk o niepodległość. Ponadto na uroczystości pojawiły się delegacje wielu instytucji, przedstawiciele dęblińskich szkół oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej im.15.P.P."Wilków" w Stefankowicach. Zebranych powitała burmistrz Beata Siedlecka, przybliżając historię pułku, która na stałe wpisała się w dzieje miasta, a jej tradycje od dawna są kultywowane przez tutejszą społeczność. -Nasza obecność przy tym pomniku jest związana z hołdem i pamięcią. Przypomina o tym, że były takie czasy, kiedy nasz ojczyzna nie zawsze byłą wolna i niepodległa, sale zawsze miała oddane dzieci, które przelewały za nią krew - mówi Beata Siedlecka. 

Po odczytaniu apelu poległych, pamięć o poległych żołnierzach uczczono salwą honorową. Następnie przybyłe na uroczystość delegacje złożyły wiązanki pod pomnikiem. 

Reklama

Następnie uroczystości przeniosły się na cmentarz wojenny "Balonna", cmentarz parafialny w Dęblinie. Zwieńczeniem obchodów była uroczysta msza święta w kościele p.w. Św. Piusa V Papieża, odprawiona w intencji żołnierzy 15. Pułku Piechoty "Wilków". 

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości