1 września szkoła podstawowa nr 3 w Dęblinie uruchomi dwie klasy o profilu sportowym.- Będziemy rozwijać umiejętności uczniów pod kątem piłki nożnej i siatkówki - mówi dyrektor Krzysztof Gogacz.
Już w czerwcu tamtego roku na łamach "Twojego Głosu" nowo wybrany dyrektor zapowiadał, że utworzenie klas sportowych będzie jednym z jego priorytetów. Teraz ten plan wchodzi w życie.
Powstanie profilu sportowego wiąże się ze zwiększeniem godzin wychowania fizycznego. Teraz klasy mają zaplanowane 4 godziny w tygodniu. Od 1 września "sportowcy" będą mieli ich 10.
Rodzice lub opiekunowie mogą składać do "Trójki" dokumenty od 4 do 22 marca w pierwszym naborze. Nabór uzupełniający jest planowany w dniach 9-19 kwietnia.
Więcej informacji w aktualnym numerze "Twojego Głosu"
Komentarze