Orlen Biometan planuje przywrócić życie dawnej kopalni gazu w gminie Stężyca poprzez budowę nowoczesnej instalacji biogazowej o mocy 5 MW. Inwestycja może być kluczowym krokiem w kierunku alternatywnych źródeł energii w regionie. Obecnie trwają rozmowy o finansowaniu i możliwościach wprowadzenia biometanu do sieci.
Dawna kopalnia gazu w gminie Stężyca może dostać drugie życie. Spółka Orlen Biometan planuje w Długowoli budowę instalacji biogazowej.
Temat tej inwestycji pojawił się podczas ostatniej sesji samorządu.
- Pomysł tworzenia biometanowni na terenie naszej gminy zaproponował Orlen. Byłoby to alternatywne źródło energii - przyznał wójt Stężycy, Zbigniew Chlaściak.
Instalacja o mocy 5 MW miałaby powstać w miejscu dawnej kopalni gazu w Długowoli, która wcześniej należała do PGNiG, a obecnie jest własnością Orlenu.
Według szacunków koszt realizacji zadania przekroczy 200 milionów złotych. Na razie trwają rozmowy o finansowaniu oraz o możliwościach tłoczenia biometanu bezpośrednio do sieci.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze