W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych, gmina Ryki postanowiła ułatwić mieszkańcom dotarcie na cmentarz przy ul. Królewskiej, jednocześnie przyczyniając się do rozładowania corocznych korków. 1 listopada będzie można skorzystać z całkowicie bezpłatnej komunikacji miejskiej!
Inicjatywa ma zachęcić jak najwięcej osób do pozostawienia samochodów w domu, co ma znaczenie dla płynności ruchu w okolicach nekropolii.
- W dniu 1 listopada 2025 r. mieszkańcy Ryk udający się na cmentarz przy ul. Królewskiej będą mogli skorzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej – informuje informuje gmina Ryki.
Obsługą trasy zajmą się dwa busy PKS w Rykach. Będą one kursować nieprzerwanie od godziny 9:00 do około 15:00, kursując tam i z powrotem.
Bezpłatna linia połączy najważniejsze punkty miasta z ulicą Dolną (blisko cmentarza), kursując na trasie Netto – koniec ul. Dolnej i w odwrotnym kierunku.
Autobusy zatrzymają się w następujących punktach:
Parking przy Netto.
Przystanek autobusowy przy Liceum Ogólnokształcącym na ul. Słowackiego.
Parking przy galerii Ósemka.
Dawny przystanek – ul. Kościuszki.
Koniec ul. Dolnej (jest to również punkt startowy kursu powrotnego w stronę Netto).
Decyzja gminy jest odpowiedzią na problemy komunikacyjne, które co roku nawiedzają Ryki w okolicy 1 listopada. Władze liczą, że to praktyczne rozwiązanie spotka się z uznaniem mieszkańców.
– Mamy nadzieję, że powyższe rozwiązanie zachęci Państwa do skorzystania z darmowej komunikacji miejskiej i przyczyni się do zmniejszenia natężenia ruchu oraz korków, które co roku powstają w tym dniu – piszą urzędnicy.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze