Reklama

W Kłoczewie dzieci wiedzą "Co to znaczy być uczciwym"

Olga Przybysz (SP Czernic) zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie plastycznym "Co znaczy być uczciwym?" Na konkurs organizowany przez Urząd Gminy w Kłoczewie i Centralne Biuro Antykorupcyjne nadesłano aż 47 prac.

Celem konkursu było poznanie tego, jak uczciwość widzą najmłodsi mieszkańcy gminy Kłoczew. Prace oceniała Komisja Konkursowa, której przewodniczyła Anna Żaczek (dyrektor GOK w Kłoczewie) oraz Ewa Prusek i Aleksandra Woźniak (Centrum Usług Wspólnych).

- Prace, które do nas nadesłano były na bardzo wysokim poziomie - mówi Anna Żaczek, przewodnicząca Komisji Konkursowej. - Okazało się że mamy bardzo uzdolnione dzieci, a niektórych nawet nie wiedzieliśmy, że mają tak duży talent. Prac było bardzo dużo i organizatorzy chyba nie spodziewali się, że w tym tak trudnym czasie będzie aż tak duży odzew. Były one bardzo ciekawa pod względem formy wykonania, ale również pod względem ujęcia tematu, który przecież dla dzieci nie był łatwy. Były prace małych dzieci, które bardzo chwytały za serce, bowiem były proste w przekazie, ale za to bardzo szczere. Prace starszych uczniów zachwycały poziomem wykonania. Mówiąc szczerze praca Komisji nie należała do najłatwiejszych, tym bardziej, że liczba nagród była ograniczona. Na szczęście udało się przekonać pana Zenona Stefanowskiego, naszego wójta, żeby ufundować dodatkowe wyróżnienia.

Reklama

Nagrody zostały ufundowane przez Centralne Biuro Antykorupcyjne dla zwycięzców oraz wójta gminy Kłoczew, Zenona Stefanowskiego dla osób wyróżnionych. Wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się podczas sesji Rady Kminy w Kłoczewie po zniesieniu obostrzeń związanych z koronawirusem. O dokładnym terminie wszystkie dzieci zostaną powiadomione.

Wyniki:

1. Olga Przybysz (SP Czernic)

2. Dawid Grzelak (SP Kłoczew)

3. Karolina Pawlak (SP Gózd)

Wyróżnienia:

Mikołaj Kiliszek (SP Kłoczew), Lena Kowalczyk (SP Kłoczew), Kamila Przybysz (SP Kawęczyn), Artur Hejduk (SP Gózd), Kryspin Krzemiński (SP Wola Zadybska), Alicja Prządka (SP Kłoczew) - najmłodsza uczestniczka konkursu.

Reklama

Zdjęcia zwycięskich prac: UG w Kłoczewie

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości