Powiat podpisał umowę na przeprowadzenie termomodernizacji budynku B Szpitala Powiatowego w Rykach. Dodatkowo zostanie przebudowane odwodnienie całego szpitala
Po termomodernizacjach szkół, budynku Zarządu Dróg Powiatowych i Warsztatów Terapii Zajęciowej przyszedł czas na szpital. Chodzi o budynek, w którym mieści się Izba Przyjęć oraz dawny oddział chirurgiczny i blok operacyjny. Jest w opłakanym stanie.
Na szczęście nie brakowało firm zainteresowanych przeprowadzeniem termomodernizacji. Na 6 ofert najkorzystniejszą złożyła spółka Pol Bud z miejscowości Dys. Inwestycja będzie kosztować 4,2 mln zł. W całości zostanie zrealizowana dzięki pozyskaniu środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. - Te pieniądze mogłyby być przeznaczone na inne inwestycje powiatowe, jednak zdecydowaliśmy, że szpital jest ważną placówką, z której wszyscy mogą z niej korzystać - zaznacza Dariusz Szczygielski, starosta rycki.
Pierwsze prace mają ruszyć na początku lutego. - Będą polegały na ociepleniu ścian zewnętrznych, wymianie stolarki okiennej, instalacji centralnego, opraw świetlnych i zamontowaniu instalacji fotowoltaicznej o mocy 50 kW - wylicza starosta. Inwestycja ma być gotowa do jesienią tego roku. - Myślę, że wszystko zakończy się zgodnie z planem, choć trzeba brać pod uwagę to, że panująca pandemia może wydłużyć czas realizacji tej inwestycji - zastrzega starosta Szczygielski.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze